Conte: Musimy sprostać oczekiwaniom

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Bardzo ciekawie zapowiada się dzisiejszy bój w Serie A, w którym lider rozgrywek zmierzy się z wiceliderem. Przed starciem Interu Mediolan z Juventusem FC kilka zdań na konferencji prasowej wyraził szkoleniowiec Nerazzurrich.

Czytaj dalej…

– Spodziewam się wyrównanego starcia z udziałem dwóch ekip, które są aktualnie na szczycie Serie A – mówił Antonio Conte w trakcie spotkania z dziennikarzami.

– Zagrają ze sobą drużyny, który jak na razie radziły sobie lepiej od innych, ale nie można zapominać, że jesteśmy dopiero w siódmej kolejce Serie A. Prawdziwe oblicza poszczególnych ekip poznamy z biegiem czasu – dodał były selekcjoner reprezentacji Włoch.

– Derby d’Italia to wyjątkowy mecz, który skupia na sobie uwagę wielu kibiców. Musimy sprostać oczekiwaniom, grają w tym boju najlepiej, jak tylko się da – zaznaczył opiekun Interu.

– Każde kolejne spotkanie jest krokiem w procesie rozwoju. Nawet porażka z FC Barcelona jest dla nas pouczająca, bo możemy ocenić, co zrobiliśmy źle, dowiadując się, co należy zmienić – przekonywał Conte.

Szkoleniowiec teamu z miasta mody wypowiedział się również na temat personaliów w swojej drużynie.

– Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na więcej piłkarzy po przerwie na obowiązki reprezentacyjne. Ważne jest, aby w drużynie takiej jak Inter angażowano wszystkich zawodników, bo granie na trzech frontach w Lidze Mistrzów, Serie A i Pucharze Włoch jest trudnym wyzwaniem – skwitował Conte.

Komentarze