Conte latem można wrócić do Premier League

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Antonio Conte ma kontrakt ważny z Interem Mediolan do końca czerwca 2022 roku. Tuttosport podaje natomiast na swoich łamach, że nie jest pewne, czy były selekcjoner reprezentacji Włoch zostanie w klubie ze Stadio Giuseppe Meazza. Kluczowe w tej kwestii ma być to, czy Inter latem będzie mógł się wzmocnić.

Brak transferów problemem

Antonio Conte przyczynił się do tego, że ekipa z Mediolanu jest aktualnie liderem Serie A, mając sześć punktów przewagi nad drugim Milanem. Chociaż Nerazzurri walczą o mistrzostwo Włoch, to nie można zapominać, że odpadli w bardzo słabym stylu z Ligi Mistrzów, zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie.

Trener mediolańskiej ekipy wielokrotnie przedstawiał złośliwe komentarze na temat braku inwestycji dotyczących wzmocnienia składy. Conte musiał tym samym szukać nowych ról na boisku dla Christiana Eriksena i Ivana Perisicia, co jednak czasem wychodziło z korzyścią dla drużyny.

Nerazzurri mogą stracić trenera

Mając na uwadze to, że właściciele Interu mają kłopoty finansowe, to ni wykluczone, że latem też nie będzie wzmocnień w Interze. Taki stan rzeczy może skłonić Włocha do rozstania z klubem. Podobna sytuacja było powodem odejścia Conte z Juve w 2014 roku.

Włoski trener w szeregach Nerazzurrich może liczyć na zarobki na poziomie 12 milionów euro rocznie. W związku z tym, że żaden inny włoski klub nie będzie gotowy na złożenie zbliżonej oferty Conte, to bardzo możliwe jest to, że Włoch wróci do Premier League. Chętne na zatrudnienie Conte mogą być Manchester United lub Tottenham Hotspur.

Komentarze

Comments 2 comments