Conte: Eriksen dostał już wiele szans

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan zmierzy się w niedzielę z Torino w spotkaniu ósmej kolejki Serie A. Antonio Conte wziął udział w konferencji przedmeczowej i zabrał głos w sprawie Christiana Eriksena.

Czytaj dalej…

Wedle doniesień włoskich mediów, duński pomocnik rozpocznie niedzielne spotkanie na ławce rezerwowych.

– Zawsze powtarzam, że podejmuję decyzje dla dobra Interu – powiedział włoski trener na konferencji.

– Myślę, że Christian miał mnóstwo okazji, grał częściej niż inni zawodnicy. Rozpocznie mecz z Torino od początku albo wejdzie z ławki rezerwowych, w zależności od tego, kiedy uznam to za stosowne, chyba, że podejmę inną decyzję – rozwinął swoją opinię na temat Duńczyka szkoleniowiec Interu.

Dodał także, że nie zamierza wystawiać Eriksena jako “registy”.

– Nie, to nie rola dla Eriksena. Christian ma ważne umiejętności, takie jak grę obiema nogami. Jeżeli postawisz go bezpośrednio przed linią defensywną, odbierzesz mu jego główne atuty – powiedział Conte.

Włoch skomentował także sytuację kadrową Interu.

– Podchodzimy do spotkania z trzema nieobecnymi z powodu koronawirusa, zabraknie Daniele Padelliego, Marcelo Brozovicia i Aleksandara Kolarova. Poza nimi i Andreą Pinamontim, reszta zawodników jest zdolna do gry. Sytuacja jest trudna, ale nie tylko dla Interu. Tym trudniejsza dla zespołów, które walczą o trofea. Możemy być z siebie dumni, bo przez rok staliśmy się zdecydowanie bardziej konkurencyjni. Znamy nasze mocne i słabe strony, musimy dalej skupiać się na sobie – ocenił postęp zespołu szkoleniowiec.

W niedzielę Inter zmierzy się u siebie z Torino, które znajduję się tuż nad strefą spadkową Serie A. W przypadku zwycięstwa, mediolańska ekipa ma szansę awansować do miejsc gwarantujących grę w europejskich pucharach.

Komentarze