Conte, czyli trener z pasją i bijącym wariactwem [wideo]

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Antonio Conte to trener, który według różnych opinii jest postrzegany jako geniusz, ale i szaleniec. Na temat byłego selekcjonera reprezentacji Włoch dywagować mieli okazję dziennikarze Eleven Sports w osobach Mateusza Święcickiego, czy Filipa Kapicy, którzy przeanalizowali trenerski fenomen 50-latka w audycji “2AngyMen” na kanale Superbetu na platformie YouTube.

Czytaj dalej…

Conte prowadzi aktualnie Inter Mediolan, z którym rywalizuje o scudetto z Juventusem FC. Aktualnie ekipa z miasta mody traci sześć punktów do teamu z Piemontu. Przypomnijmy, że włoski trener zanim trafił do Interu, to był opiekunem Chelsea FC.

Conte: Albo ja, albo oficer prasowy

– Antonio Conte uchodzi za szaleńca, uchodzi za freaka. Przekonywało się o tym bardzo wielu piłkarzy. Niektórzy go nawet nie znosili. Można tutaj oczywiście wskazywać ludzi ze środowiska Bianconerich. Oficer prasowy Juventusu miał z nim na pieńku, gdy Conte tam jeszcze pracował. Pamiętam, że doszło wówczas do takiej absurdalnej sytuacji, że Conte miał powiedzieć prezydentowi klubu Andrei Agnelliemu, że albo on ma zostać w klubie, albo oficer prasowy – mówił Filip Kapica w materiale przygotowanym dla Superbet zakłady bukmacherskie.

Mateusz Święcicki z kolei w swojej wypowiedzi na temat aktualnego trenera Interu przytoczył anegdoty Giorgio Chielliniego. Reprezentant Włoch opowiedział między innymi o zdolnościach manipulacyjnych tego szkoleniowca.

Podróż do mózgu Antonio Conte

– Antonio Conte, mając wiadomości, że Chiellini wraca po kontuzji i ma problem z nogą, chciał wymusić na nim występ przeciwko SSC Napoli. Dwa treningi poprzedzające to spotkanie kończyły się dla Chielliniego bólem, schodził z boiska. Mówił trenerowi, że nie jest w stanie zagrać. W końcu Conte zaprosił go do swojego pokoju i go zmanipulował. Oczywiście nie była to scena z filmu “Przesłuchanie” z udziałem Krystyny Jandy, ale chodziło o manipulację słowną i granie na uczuciach – wyjaśnił dziennikarz Eleven Sports.

Włoski trener ma już kilka dużych sukcesów na swoim koncie. Z londyńską Chelsea wygrał mistrzostwo Anglii i Puchar Anglii. Juventus pod batutą Conte wygrywał trzy razy scudetto i Superpuchar Włoch. Z kolei z Bari awansowało do Serie A.

Komentarze