Conte chciałby w Interze Alonso?

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Marcos Alonso być może niedługo dołączy do Interu – podają włoskie media. Antonio Conte ma plan w przypadku odejścia Henrique Dalberta z San Siro. Jeśli miałoby dojść do takiej sytuacji, włoski szkoleniowiec chciałby znowu widzieć w swoich szeregach hiszpańskiego obrońcę.

Czytaj dalej…

Włoskie media podały informację, że Marcos Alonso może niedługo być ponownie piłkarzem Antonio Conte. Hiszpan miałby przejść do Interu, w przypadku gdyby klub z Mediolanu opuścił Henrique Dalbert. Gianluca Di Marzo podaje, że włoski szkoleniowiec już w styczniu chciał widzieć w szeregach swojej drużyny obrońcę Chelsea. Alonso jest już oswojony z włoskimi boiskami, gdyż w latach 2014-2017 bronił barw Fiorentiny. W jej barwach zagrał w 85 spotkań i zdobył pięć bramek.

Spekuluje się, że Conte może chcieć sprzedać Dalberta, aby zrobić miejsce dla Alonso. Brazylijski lewy obrońca ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Fiorentinie, a ponieważ obie strony nie porozumiały się między sobą, to wrócił on do Mediolanu.

Marcos Alonso grał w Chelsea bardzo nieregularnie, często popełniając niewybaczalne błędy. Zdarzały się jednak okresy, że był solidnym zawodnikiem The Blues. Lewy obrońca pochodzący z Hiszpanii rozegrał dla obecnego klubu Franka Lamparda 149 spotkań. W ich trakcie strzelił 22 gole i osiemnastokrotnie był autorem ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki.

Komentarze