Coca-Cola sponsorem tytularnym Pucharu Włoch

Coppa Italia Coca Cola
Coppa Italia Coca Cola

Lega Serie A i Coca Cola nawiązały współpracę, której efektem jest to, że marka napoju stała się sponsorem Pucharu Włoch. Umowa na tej płaszczyźnie obowiązywać będzie od finału trwających rozgrywek przez całą kampanię 2020/2021.

Czytaj dalej…

W związku z nawiązaną umową partnerską rozgrywki przyjmą nazwę Coppa Italia Coca Cola. Dodajmy, że znany brand był już sponsorem tytularnym zeszłorocznego Superpucharu Włoch.

– Serdecznie witamy Coca-Colę, jedną z najbardziej znanych marek na świecie, wśród naszych partnerów. Partnerstwo z Coca-Colą jest konsekwencją procesu zmiany pozycji marki Serie A i zwiększenia naszych aktywów handlowych, które budowaliśmy w ostatnich miesiącach przy pełnej współpracy 20 klubów – mówił dyrektor generalny Serie A w osobie Luigi De Siervo cytowany przez CalcioNews24.

– Tym samym Puchar Włoch dzięki Coca-Coli, nabierze jeszcze większej wartości, mając na uwadze wiele inicjatyw na płaszczyźnie marketingowej i komunikacyjnej, które przeprowadzimy już przed finałem rozgrywek, inspirując się pozytywnymi wartościami marki – dodał 51-latek.

Tymczasem przypomnijmy, że o to, aby zagrać w finale Coppa Italia, piłkarze Juventusu FC zmierzą się w piątek z AC Milanem, a Inter Mediolan w sobotni wieczór zagra z SSC Napoli. Finał Pucharu Włoch zaplanowany jest natomiast na środę 17 czerwca.

Komentarze