Co z umową Zielińskiego? Kluby z Anglii pytają o Polaka

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

Piotr Zieliński to jeden z kluczowych graczy Napoli. Reprezentant Polski od dłuższego czasu stanowi o sile Partenopeich, który w tym sezonie pewnie zmierzają po mistrzostwo Włoch. Jednak czy w przyszłym sezonie pomocnik nadal będzie reprezentował barwy Azzurrich?

  • Piotr Zieliński w tym sezonie rozegrał 30 spotkań dla Napoli, strzelił sześć goli i zanotował osiem asyst
  • Obecna umowa Polaka wygasa w lecie 2024 roku
  • Jeżeli nie uda się jej przedłużyć, pomocnik może odejść po zakończeniu tego sezonu

Zieliński odejdzie latem?

Piotr Zieliński to niekwestionowana gwiazda Napoli. Polak jest stawiany w jednym w szeregu z Victorem Osimhenem i Chwiczą Kwaracchelią. Chociaż liczby pomocnika nie są aż tak efektowne jak wyczyny Nigeryjczyka i Gruzina, nikt nie wyobraża sobie Partenopeich bez reprezentanta Biało-Czerwonych. Jednak czy w przyszłym sezonie 28-latek nadal będzie zakładał koszulkę Azzurrich?

Zgodnie ze słowami Nicolo Schiry negocjacje w sprawie przedłużenia umowy Zielińskiego obecnie są w “stanie zawieszenia”. Co to właściwie oznacza? Napoli bez wątpienia zamierza kontynuować współpracę z piłkarzem środka pola, ale jednocześnie jest świadome, że ten może chcieć zmienić otoczenie po siedmiu latach od transferu z Udinese. Schira twierdzi, że o Polaka pytało już kilka angielskich klubów.

Obecny kontrakt Zielińskiego wygasa w czerwcu 2024 roku. Jeżeli nie zostanie przedłużony, były zawodnik Empoli może zmienić pracodawcę po zakończeniu tego sezonu.

Komentarze