Co z kontraktem Sandro? Juve chce negocjować

Alex Sandro
Alex Sandro PressFocus

Alex Sandro niemal na pewno zostanie na dłużej na Allianz Stadium. Juventus chce kontynuować współpracę z doświadczonym obrońcą, jednak na nieco innych warunkach niż te zawarte w umowie.

  • Alex Sandro występuje na Allianz Stadium od sierpnia 2015 roku
  • Kontrakt Brazylijczyka wygasa w czerwcu, ale Juventus ma opcję przedłużenia współpracy
  • Bianconeri chcą negocjować warunki umowy

Sandro zmuszony obniżyć wymagania?

Fabrizio Romano i Gianluca Di Marzio są zgodni – Alex Sandro zostanie w Juventusie na kolejny sezon. Klub z Allianz Stadium skorzysta możliwości przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu o następne 12 miesięcy. Wprawdzie jeszcze nie tak dawno wydawało się, że Brazylijczyk może opuścić szeregi Starej Damy po zakończeniu rozgrywek, jednak teraz wszystko wskazuje na to, że 32-latek będzie kontynuował swoją karierę w stolicy Piemontu.

Jeżeli Sandro zaliczy w tym sezonie 40 spotkań, jego umowa zostanie automatycznie przedłużona, a na konto 40-krotnego reprezentanta Canarinhos wpłynie sześć milionów euro za rok gry. Do osiągnięcia tego wyniku brakuje mu tylko 11 meczów, więc niemal na pewno zdoła tego dokonać. Jednak Juventus niekoniecznie jest chętny płacić swojemu zawodnikowi aż tak wysoką pensję, o czym informuje Nicolo Schira. Turyńczycy zamierzają negocjować z 32-latkiem i rozłożyć tę płatność na dwa lata, co w domyśle oznacza zmniejszenie rocznych poborów wychowanka Athletico Paranaense i przedłużenie z nim współpracy na dwa sezony.

Komentarze