Immobile: chcieliśmy zmęczyć Turków

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch odniosła w pierwszym spotkaniu Mistrzostw Europy pewne zwycięstwo nad Turkami, wygrywając 3:0. O planie zespołu na mecz opowiedział Ciro Immobile, który dał do zrozumienia, że Squadra Azzurra chciała zmęczyć podopiecznych Senola Gunesa.

  • Reprezentacja Włoch nie zwalnia tempa i udanie zaczęło Euro
  • Podopieczni Roberto Manciniego odnieśli przekonujące zwycięstwo w meczy otwarcia europejskiego czempionatu
  • Rywalizację przed kamerą Rai Sport skomentował Ciro Immobile

Reprezentacja Włoch zmiotła w pył Turków

Reprezentacja Włoch kontynuuje serię spotkań bez porażki, liczącą już 28 spotkań. W boju przeciwko Gwiazdom Półksiężyca czterokrotni mistrzowie świata zagrali swobodnie i z radością, czyli tak jak oczekiwał tego selekcjoner Roberto Mancini.

Ciekawostką jest, że Squadra Azzurra zaliczyła dziewiąte z rzędu zwycięstwo, kończąc mecz po raz dziewiąty z rzędu z czystym kontem. W tych spotkaniach Włosi zdobyli 28 bramek.

– Niesamowitym uczuciem było zobaczyć to, jak świętowali kibice. W końcu zebraliśmy się razem po tak długiej przerwie z powodu tego przeklętego wirusa – powiedział napastnik Lazio w rozmowie z Rai Sport.

– Myślę, że tego wieczoru wykazaliśmy się cierpliwością. Turcja jest silną drużyną i z pewnością sprawi kłopoty wielu zespołom. Próbowaliśmy ich zmęczyć w pierwszej połowie, przesuwając piłkę w lewo i prawo. Chcieliśmy tworzyć sobie wolne przestrzenie – kontynuował Immobile.

– Niestety długo biliśmy głową w mur. Po przerwie rywale byli już zmęczeni i po strzeleniu pierwszego gola mieliśmy więcej miejsca, co skutkowało tym, że nasza jakość dała kolejne efekty – zaznaczył 47-krotny reprezentant Włoch.

Squadra Azzurra odniosła pewne zwycięstwo w piątek. Immobile natomiast zdobył w boju z Turcją bramkę, mogąc się pochwalić czterema kolejnymi spotkaniami z trafienie. Ogólnie w drużynie narodowej 31-latek ma już 14 goli.

Czytaj więcej: Insigne skomentował mecz otwarcia

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. czerwca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze