Ciekawy transfer wewnątrz Serie A na horyzoncie. Lazio poluje na reprezentanta Włoch

Domenico Berardi
Domenico Berardi fot. PressFocus

Lazio przygotowuje się do prawdopodobnego rozstania z Sergejem Milinkoviciem-Saviciem. Wizja gry w Lidze Mistrzów oraz sprzedaż gwiazdora sprawiają, że rzymianie planują przeprowadzić istotne wzmocnienia. Na celowniku znalazł się Domenico Berardi, którego Maurizio Sarri traktuje jako wymarzone uzupełnienie.

  • Domenico Berardi trafił na radary Lazio
  • Rzymianie widzą w nim idealnego następcę Sergeja Milinkovicia-Savicia
  • Reprezentant Włoch jest związany z Sassuolo wieloletnim kontraktem

Lazio wyciągnie gwiazdora?

Trwająca kampania jest bardzo obiecująca dla Lazio, które na finiszu rozgrywek może zająć miejsce upoważniające do gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Rzymianie liczą, że w związku z surową karą dla Juventusu oraz problemami Milanu i AS Romy, uda się zakończyć sezon w czubie.

Najprawdopodobniej nie uchroni to przed odejściem Sergeja Milinkovicia-Savicia, który nie chce podpisać nowego kontraktu. Latem nadarza się więc świetna okazja, aby zarobić na jego sprzedaży ogromne pieniądze.

Wizje ewentualnego rozstania z gwiazdorem oraz prawdopodobnego awansu do Ligi Mistrzów sprawiają, że Lazio poczyni latem ambitne prace w celu pozyskania jakościowych wzmocnień. Na szczycie listy życzeń ma znajdować się Domenico Berardi, czyli jedna z najjaśniejszych postaci całej ligi.

Reprezentant Włoch przez niemal całą swoją karierę jest związany z Sassuolo. Maurizio Sarri uważa go za wymarzone wzmocnienie ofensywy.

Berardi ma ważny kontrakt z Sassuolo do połowy 2027 roku. W obecnym sezonie Serie A zgromadził sześć trafień oraz pięć asyst.

Zobacz również: Gwiazdor Napoli opuści hit z Milanem

Komentarze