Ciekawy ruch Fiorentiny. Ściąga pomocnika Juventusu

Arthur Melo
Arthur Melo fot. Imago/Propaganda Photo

Arthur Melo będzie kontynuował swoją karierę w Fiorentinie. Juventus wypożycza brazylijskiego pomocnika. W umowie między klubami znajdzie się opcja wykupu – informuje Fabrizio Romano.

  • Arthur Melo znów zmienia otoczenie
  • Najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Fiorentinie
  • Viola zapewniła sobie opcję wykupu za 20 milionów euro

Arthur wreszcie sprosta oczekiwaniom?

Swoje pierwsze kroki w Europie Arthur Melo stawiał w FC Barcelonie. Obiecujący początek nie wystarczył, aby utrzymać się na Camp Nou na dłużej. Później trafił do Juventusu, gdzie również nie sprostał oczekiwaniom. W sezonie 2022/2023 przebywał na wypożyczeniu w Liverpoolu. Na jego nieszczęście – tuż po przenosinach do Wielkiej Brytanii doznał poważnej kontuzji.

Latem Brazylijczyk wrócił do Turynu, lecz nikt nie miał wątpliwości, że czeka go kolejna zmiana otoczenia. Prace nad transferem rozpoczęła Fiorentina, która porozumiała się z Juventusem w sprawie rocznego wypożyczenia za około cztery miliony euro. Viola zapewniła sobie także opcję wykupu za 20 milionów euro. Transfer definitywny nie jest obligatoryjny.

Fiorentina może w ten sposób przygotowywać się na odejście Sofyana Amrabata, który jest coraz bliżej Manchesteru United.

Zobacz również: Cuadrado dołączył do Interu. “To z pewnością najlepszy wybór

Komentarze