Skrzydłowy Chelsea przykuł uwagę Juventusu

Christian Pulisic
Christian Pulisic Pressfocus

Przyszłość Christiana Pulisicia może nie być związana z Chelsea Londyn. Jak donosi portal Tuttosport, Amerykanin jest jednym z celów transferowych Juventusu. Włosi postrzegają go jako idealne zastępstwo za Paulo Dybalę, którym latem opuści szeregi Starej Damy.

  • Pulisic nie jest zadowolony z liczby minut w Chelsea
  • Amerykanin mógłby odejść, a zainteresowanie wyraża Juventus
  • Stara Dama pracuje także nad transferem Giacomo Raspadoriego

Juventus szuka rozwiązań w ataku

Obecny sezon nie jest dla Christiana Pulisicia zbyt udany. Amerykanin częściej pełni funkcję rezerwowego, a w derbach Londynu przeciwko Arsenalowi nie pojawił się nawet na placu gry. Skrzydłowy nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw i rozgląda się za zmianą pracodawcy. Wątpliwości odnośnie przyszłości zawodnika na Stamford Bridge wzbudziła także wypowiedź jego ojca, który narzekał na liczbę minut spędzanych przez jego syna na boisku. 

Zgodnie z doniesieniami Tuttosport, zainteresowany pozyskaniem Pulisicia jest Juventus. Stara Dama musi szukać następcy Paulo Dybali, który nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu. Charakterystyka piłkarska skrzydłowego Chelsea jest zbliżona do Argentyńczyka, dlatego mógłby on zastąpić go w zespole z Turynu. 

Oprócz Pulisica Juventus rozważa także kandydaturę Giacomo Raspadoriego z Sassuolo. Na korzyść Włocha działa fakt, że jest on znakomicie zaznajomiony z realiami ligi włoskiej, czego nie można powiedzieć o skrzydłowym Chelsea. Innego zdania jest portal CalcioMercato, który uważa, że potencjalny transfer Raspadoriego nie wyklucza sprowadzenia Pulisicia. Według dziennikarzy z tego portalu, Włocha nie należy rozpatrywać w charakterze zastępstwa za Dybalę

Czytaj dalej: Mertens zgodził się na gigantyczną obniżkę zarobków

Komentarze