Kiedy na boisku zobaczymy Eriksena? Agent piłkarza zdementował ostatnie doniesienia

Christian Eriksen
Christian Eriksen Pressfocus

Gdy do siedziby Interu Mediolan przybył Christian Eriksen, włoskie media zaczęły dywagacje odnośnie powrotu Duńczyka na boisko. W pewnym momencie uznano nawet, że zawodnik Nerazzurrich zdradził kilka szczegółów i za kilka miesięcy znów nałoży meczową koszulkę. Wszystko jednak zdementował agent piłkarza, który postawił sprawę jasno.

  • Chrisitan Eriksen pojawił się w ośrodku treningowym Interu Mediolan, będąc w dobrej kondycji psychofizycznej
  • W pewnym momencie włoskie media podały informację, że Duńczyk wróci do gry maksymalnie za pięć miesięcy
  • Agent piłkarza jednak wszystkiemu zaprzeczył, twierdząc że 29-latek nie nakłada na siebie żadnej presji

Christian Eriksen znów w Mediolanie

Christian Eriksen w środku tygodnia pojawił się w Mediolanie. Piłkarz odwiedził bazę treningową Interu, gdzie zapoznał się z nowym sztabem szkoleniowym, natomiast resztę czasu spędził ze swoimi kolegami z drużyny. Trzeba przyznać, że włoskie media tylko czekały na ten moment. Po dramatycznych wydarzeniach w Kopenhadze zastanawiano się, jak długo będzie przebiegał proces rekonwalescencji 29-latka oraz kiedy dostanie zgodę na powrót do regularnej gry w piłkę.

Na drugi dzień od momentu przyjazdu Eriksena pojawiły się niezwykle ciekawe informacje. Okazało się, że zawodnik zdradził podczas swojego pobytu w klubie, że do pięciu miesięcy potrwa jeszcze jego przerwa od futbolu. Tymczasem Inter w oficjalnym oświadczeniu nic o tym nie wspomniał. Była w nim jedynie mowa o współpracy z duńskimi lekarzami, którzy pierwsi zajęli się zdrowiem gracza tuż po upadku w 1. kolejce mistrzostw Europy.

Agent zaprzeczył dokładnej dacie powrotu

Natomiast w piątek Martin Schoots, który reprezentuje interesy Christiana Eriksena zaprzeczył wieściom, twierdzącym że jego podopieczny wyznał dokładną datę powrotu do futbolu. Zdaniem agenta 29-latek nic nie wspominał w tej kwestii, ponieważ na ten moment najważniejszy jest jego powrót do pełni sił. Przez co nikt nie będzie wywierał presji na zawodniku, z kolei zgodę na grę w piłkę udzielą tylko lekarze z Kopenhagi przy współpracy z medykami Interu Mediolan.

Osobiście nigdy nie słyszałem, aby coś takiego powiedział. Christian po prostu chce być w jak najlepszej formie jako ojciec, mąż, syn, brat i przyjaciel. Nie ma żadnego harmonogramu ani niczego takiego. Nie nakłada na siebie żadnej presji – zaznaczył Schoots.

Przeczytaj również: Juventus o krok od pozyskania Kaio Jorge’a

Komentarze