“Reprezentowanie Romy to ogromny zaszczyt”

Chris Smalling
Chris Smalling PressFocus

Nie wiadomo, czy Chris Smalling przedłuży swój kontrakt z Romą. Środkowy obrońca w ostatnim wywiadzie stwierdził, że reprezentowanie “Giallorossich” to dla niego ogromny zaszczyt.

  • Niedługo wyjaśni się najbliższa przyszłość Chrisa Smallinga
  • Stoper jest szczęśliwy w Rzymie, ale ma oferty od innych zespołów
  • Mówi się o zainteresowaniu ze strony Interu Mediolan czy Juventusu

Gdzie w przyszłym sezonie zagra Chris Smalling?

Zgodnie z najnowszymi informacjami włoskich mediów, niepewna jest przyszłość Chrisa Smallinga w Romie. Co prawda, angielski stoper jest szczęśliwy w Rzymie, o czym otwarcie mówi, ale jego umowa wygasa już 30 czerwca 2023 roku (opcja przedłużenia ze strony klubu pod pewnymi warunkami), a “Giallorossi” nie są w stanie zaoferować mu satysfakcjonujących warunków finansowych. W kierunku byłego zawodnika Manchesteru United spogląda Inter Mediolan oraz Juventus.

Reprezentowanie Romy jest ogromnym zaszczytem. To światowej klasy klub, który ma wiernych kibiców – powiedział Chris Smalling. Mierzący 194 centymetrów wzrostu środkowy obrońca zabrał także głos na temat rasizmu. – Niestety rasizm istnieje również poza sportem, a wszelkiego rodzaju kampanie społeczne pomagają zwrócić na niego uwagę. Osoby pracujące w sporcie muszą dawać dobry przykład, powinny uczyć dzieci, jak odpowiednio traktować ludzi. Mam nadzieję, że będzie miało to duży wpływ na zniwelowanie tego zjawiska do minimum w przyszłości – dodał doświadczony defensor.

31-krotny reprezentant “Synów Albionu”, który nie otrzymał od Garetha Southgate’a powołania na mistrzostwa świata w Katarze, z powodzeniem występuje w barwach zespołu popularnych “Giallorossich” od sierpnia 2019 roku, kiedy to najpierw został wypożyczony do Romy z Manchesteru United, a następnie zdecydowano się na wykupienie jego karty zawodniczej za 15 milionów euro.

Chris Smalling w 21 spotkaniach aktualnej kampanii strzelił 3 bramki. Wartość rynkowa środkowego obrońcy jest obecnie szacowana przez portal “Transfermarkt” na 8 milionów euro.

Komentarze