“Choroba może cię wiele nauczyć, pokazać kim naprawdę jesteś”

Gianluca Vialli
Gianluca Vialli fot. PressFocus

Były piłkarz Juventus i Chelsea Gianluca Vialli podzielił się ostatnio opowieścią o walce z rakiem, którą ma za sobą. Członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Włoch wiosną 2020 roku ogłosił, że doszedł do pełni zdrowia po tym, jak wykryto u niego nowotwór trzustki.

  • Gianluca Vialli pozwolił sobie w filmie dokumentalnym “Una Semplice Domana” na szczere wypowiedzi na temat walki z rakiem
  • Włoch przekonywał, że w trakcie choroby dużo się nauczył
  • 57-latek zastrzegł jednocześnie, że na pewno nie jest wdzięczny rakowi za swoją naukę

Vialli opowiedział o chorobie

Były piłkarz Juventusu i Chelsea nie ukrywa, że myśl o śmierci była dla niego przerażającą. Włoch w filmie dokumentalnym “Una Semplice Domanda” dostępnym na Netflixie opowiedział o trudnym dla siebie czasie.

– Oczywiście boję się śmierci, bo nikt nie wie, co dzieje się po drugiej stronie życia. Z drugiej strony w pewnym sensie jestem ciekawy tego, co nas czeka – mówił Vialli cytowany przez Football Italia.

– Obawiam się, że nie zdążę dokończyć wszystkich rzeczy, które chcę zrobić. Pomaga mi to jednak docenić czas i zrozumieć wartość życia. Czuję się szczęśliwy – kontynuował Włoch.

– Ta choroba to nie tylko cierpienie, bo zdarzają się w niej piękne chwile. Życie to 20% tego, co dzieje się wokół, a 80% to twoja reakcja na to, co dzieje się wokół. Nie wymyśliłem tego wyrażenia, ale się nim dzielę – powiedział 57-latek.

– Choroba może cię wiele nauczyć, pokazać kim naprawdę jesteś, może stać się szansą. Nie posunę się jednak tak daleko, aby powiedzieć, że jestem wdzięczny rakowi – mówił Vialli.

Włoch rozegrał 59 spotkań w Squadra Azzurra. Największymi sukcesami Vialliego jest triumf z Chelsea w FA Cup i Pucharze Zdobywców Pucharów. Tymczasem jako zawodnik Juventusu wygrał Ligę Mistrzów.

Czytaj więcej: Inter osłabiony przed wyprawą do Turynu

Komentarze

Na temat ““Choroba może cię wiele nauczyć, pokazać kim naprawdę jesteś”