Federico Chiesa będzie zawodnikiem Fiorentiny również w następnym sezonie – poinformował klub w specjalnym oświadczeniu.
Młody Włoch od wielu miesięcy był łączony z przenosinami do takich drużyn jak Juventus, Inter Mediolan, a ostatnio także z Bayern Monachium. Jego aktualny klub, AFC Fiorentina, poinformował jednak, że zawodnik zostanie we Florencji na kolejny sezon..
– Media cały czas informują o tym gdzie w następny sezonie zagra Chiesa – czytamy w oświadczeniu włoskiego klubu.
– Obecni właściciele chcieliby jednak zwrócić uwagę na to, że Federico jest zawodnikiem Fiorentiny i ma z klubem podpisany długi kontrakt. Jeśli o nas chodzi w tej sprawie to wiemy, że w kolejnym sezonie zagra on we Florencji – brzmi dalej wydany komunikat.
– Chiesa musi być symbolicznym graczem dla nowego zespołu, który zbudujemy – podsumował klub z Florencji.
Federico Chiesa w minionym sezonie strzelił 12 goli i zanotował 9 asyst we wszystkich rozgrywkach.
Komentarze