Chiesa zdecydowany na transfer do Juve

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Jeśli wierzyć doniesieniom włoskich mediów już od miesiąca Federico Chiesa ma porozumienie z Juventusem FC w sprawie warunków indywidualnych. Zawodnik i klub z Piemontu podobno czekają już tylko na zgodę od właściciela Violi Rocco Commisso na transfer.

Czytaj dalej…

Syn legendy ekipy z Toskanii w osobie Enrico Chiesy już od ponad roku przymierzany jest do Juve.

CalcioMercato.com donosi natomiast, że w ostatnich dniach ery Della Valle w Fiorentinie ustalono umowę piłkarza z Juventusem, dzięki której piłkarz zwiąże się z turyńczykami pięcioletni kontraktem, inkasując rocznie pięć milionów euro.

Nowy właściciel Fiorentiny co prawda zobowiązał się, że nie sprzeda Chiesy Jr. Ten jednak bardzo chce zmienić kub.

Przypomnijmy, że tego lata szeregi ekipy z Florencji wzmocni tylko Aleksa Terzic i Pietro Terracciano. Bardzo możliwe, że sprzedaż reprezentanta Włoch sprawi, że ruch transferowy w Fiorentinie będzie większy.

Klub z Toskanii oczekuje za swojego piłkarza 60-70 milionów euro. Chociaż zarówno władze klubu, jak i trener Vincenzo Montella woleliby, aby Chiesa Jr został w Fiorentinie.

Dziennikarze CalcioMercato.co dostrzeli też, że na profilu instagramowym zawodnika od 2 kwietnia nie pojawiły się żadne zdjęcia piłkarza w barwach Violi, a tylko te z reprezentacji Włoch lub osobiste.

Komentarze