Chiesa po operacji zakończonej sukcesem

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. PressFocus

Juventus FC w niedzielę w oficjalnym komunikacie poinformował, że operacja Federico Chiesy zakończyła się sukcesem. Tym samym reprezentant Włoch zaczyna tak naprawdę długą drogę do powrotu do zdrowia.

  • Juventus będzie musiał radzić sobie przez dobrych kilka miesięcy bez Federico Chiesy
  • Reprezentant Włoch w niedzielę przeszedł operację kontuzjowanego kolana
  • Klub z Turynu przekazał oficjalny komunikat dotyczący 24-latka

Juventus przez siedem miesięcy bez Chiesy

Juventus FC poważnego osłabienia doznał w trakcie wygranej 4:3 starcia z AS Roma. Federico Chiesa musiał opuścić boisko z ekipą z Rzymu po zaledwie pół godzinie gry. Wpływ na to miało zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. Zawodnik przedwcześnie zakończył tym samym sezonie.

W oficjalnym oświadczeniu biura prasowego Bianconerich poinformowanie w niedzielę, że Chiesa przeszedł operację rekonstrukcyjną w klinice Hochrum w Innsbrucku. Odpowiedzialny za nią był profesor Christian Fink, któremu pomagał dyrektor medyczny Juve Luka Stefanini.

Spodziewać się można, że włoski piłkarz będzie wyłączony z gry przez mniej więcej siedem miesięcy. W związku z tym Chiesa powinien dojść do zdrowia na mundial w Katarze, który odbędzie się w listopadzie i grudniu tego roku. Spotkanie inauguracyjne mistrzostw świata zaplanowane jest na 21 listopada.

Reprezentacja Włoch nie może być jeszcze pewna gry na mundialu. Squadra Azzurra o awans na mistrzostwa świata walczyć będzie w marcowych barażach. Podopieczni Roberto Manciniego najpierw zagrają z Macedonią Północną. Zwycięzca tej potyczki zagra z lepszym z pary Portugalia – Turcja.

Czytaj więcej: Milan – Juventus: kit zamiast hitu. Tragiczny mecz na San Siro

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze