Chiesa ocenił występ przeciwko Atalancie

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. PressFocus

Federico Chiesa po środowym meczu w finale Pucharu Włoch został bohaterem Juventusu. Reprezentant Włoch zdobył bramkę na wagę końcowego triumfu teamu z Turynu. Po zakończeniu spotkania zawodnik pozwolił sobie na krótki komentarz w sprawie.

Chiesa bohaterem Juventusu

Federico Chiesa strzelił gola na 2:1 dla Juventusu. Wynik rywalizacji w boju na MAPEI Stadium otworzył natomiast Dejan Kulusevski. Tymczasem trafienie wyrównujące zaliczył Rusłan Malinowski.

– To był dla nas bardzo trudny mecz. Atalanta zasłużyła na pochwały za naprawdę dobrą grę. Juventus jednak po raz kolejny pokazał, że doświadczenie ma znaczenie, dlatego możemy przywieźć trofeum do domu – mówił reprezentant Włoch przed kamerą Rai Sport.

– Podeszliśmy do spotkania, chcąc zagrać na dużej intensywności. Byliśmy głodni sukcesu. Zwykle w tym sezonie było tak, że to Atalanta w drugich połowach swoich meczów podkręcała tempo. Tymczasem my tak zagraliśmy i to dało efekt – przekonywał Chiesa.

Niesamowite jest to, że Gianluigi Buffon miał okazję wygrać jeden ze swoich sześciu Pucharów Włoch z Enrico Chiesą. Tymczasem po latach osiągnął podobny sukces, grając w jednym zespole z synem 17-krotnego reprezentanta Włoch.

– Przed meczem powiedziałem Gigiemu, że wygrał wiele trofeów, w tym Puchar Włoch z moim ojcem, ale ze mnie nie. Wierzyłym że możemy wygrać to trofeum wspólnie. Udało się. To bez wątpienia legenda, za którą będziemy naprawdę tęsknić – powiedział skrzydłowy Starej Damy.

Środowe starcie było pierwszym od marca minionego roku z kibicami na trybunach. Wcześniej z powodu pandemii COVID-19 nie było możliwe wpuszczanie kibiców na stadiony. W tej sprawie Chiesa też się wypowiedział.

– My zawodnicy jesteśmy chronieni, ale musimy pamiętać, że wszyscy cierpią z powodu tej pandemii. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się tą chwilą z kibicami – podsumował piłkarz.

Komentarze