Juventus wyznaczył datę powrotu do gry dwóch kontuzjowanych gwiazd

Paul Pogba
Paul Pogba PressFocus

Juventus liczy, że kontuzjowani Paul Pogba i Federico Chiesa wrócą do gry w meczu przeciwko Benfice za miesiąc. Obie gwiazdy mogą z miejsca podnieść jakość zespołu, który notuje katastrofalny początek sezonu.

  • Juventus notuje bardzo słaby początek sezonu
  • Stara Dama nie mogła liczyć na usługi kontuzjowanych Federico Chiesy i Paula Pogby
  • Obaj mają wrócić do gry na mecz z Benfiką, zaplanowany na 25 października

Juventus liczy, że Chiesa i Pogba z miejsca podniosą poziom drużyny

Juventus zalicza kolejny bardzo słaby początek sezonu. Kibice liczyli, że Massimiliano Allegri poukłada drużynę i powróci do walki o najważniejsze trofea. Podczas pierwszej przerwy reprezentacyjnej w tej kampanii trudno założyć, by Stara Dama mogła dołączyć choćby do walki o mistrzostwo Włoch. Turyńczycy wygrali zaledwie dwa mecze ligowe z siedmiu i zajmują ósmą lokatę w tabeli. Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów na ich koncie znajduje się okrągłe zero oczek.

Trudno znaleźć wytłumaczenie tak słabej formy zespołu, ale z pewnością Allegriemu nie pomogły liczne kontuzje. Zakontraktowany latem Paul Pogba nie zdążył rozegrać ani jednego meczu po powrocie do Turynu. Doznał urazu łąkotki, przez co wciąż nie zdołał na nowo przywitać się z kibicami Starej Damy. Z kolei jeden z najlepszych skrzydłowych w Serie A, Federico Chiesa, wciąż leczy zerwanie więzadła krzyżowego. Pozostaje bez gry od stycznia.

Klub wyznaczył datę powrotu obu graczy. Lekarze spodziewają się, że obaj mogą być do dyspozycji szkoleniowca na rewanżowe starcie z Benfiką. Będzie ono miało miejsce 25 października. Rzecz jasna, po tak poważnych kontuzjach obie gwiazdy będą potrzebować czasu, by wrócić na odpowiedni poziom. Ale jednocześnie mogą natchnąć kolegów i pomóc im odbić się od dna.

Czytaj więcej: Juventus zmarnował ponad pół miliarda euro w trzy lata.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze