Chiesa i Kean błysnęli skutecznością w wewnętrznej gierce

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. PressFocus

Juventus ma ambitne plany związane z rundą wiosenną. Stara Dama chce włączyć się do gry o najwyższe cele. Kluczowymi postaciami ekipy Massimiliano Allegriego mają być Federico Chiesa oraz Moise Kean.

  • Juventus w sobotę zaliczył trening, w którego trakcie miała miejsce wewnętrzena gierka
  • Skutecznością błysnęli w jej trakcie Federico Chiesa i Moise Kean
  • W klubie z Turynu mocno liczą na reprezentantów Włoch

Chiesa i Kean mają być ważnymi elementami Juventusu

Juventus po pierwszej części sezonu zajmuje trzecie miejsce w tabeli, legitymując się bilansem 31 punktów. Do pierwszego SSC Napoli drużyna z Turynu traci 10 oczek. Do ligowych zmagań włoskie zespoły wrócą 4 stycznia.

W turyńskiej ekipie mocno liczą na to, że kluczową postacią w zespole będzie Federico Chiesa, który wciąż dochodzi do pełnej sprawności po operacji wiązadła kolana w styczniu. Reprezentant Włoch w sobotnim wewnętrznym sparingu strzelił dwa gole. Brało w nim udział także kilku zawodników z kadry Juventusu U-19, co sprawiło, że składy zostały wymieszane.

Inna ważną postacią w turyńskim zespole był Moise Kean, który okrasił występ także trafieniami. Ponadto wyróżnił się również Luis Hasa. 18-latek to ofensywny pomocnik, który udanym występami wyróżnia się przede wszystkim w Lidze Młodzieżowej UEFA, zdobywając w niej cztery bramki w sześciu występach.

W przyszłym tygodniu do zajęć z drużyną wrócą piłkarze, którzy ostatnio brali udział w mistrzostwach świata. Mowa o takich zawodnikach jak: Weston McKennie, Wojciech Szczęsny, Filip Kostić, czy Dusan Vlahović.

Juve w pierwszym meczu ligowym w 2023 roku zmierzy się z Cremonese. Spotkanie odbędzie się 4 stycznia o godzinie 18:30.

Czytaj więcej: Juventus dołącza do wyścigu po obrońcę Romy

Komentarze

Na temat “Chiesa i Kean błysnęli skutecznością w wewnętrznej gierce

Chiesa i Kean błysnęli w gierce, Osimhen i Raspadori z Crystal (3-1), Mandragora i Bonaventura z Borussią (0-2), 13go Milan-Arsenal, 16go Milan-Liverpool, 17go Arsenal-Juventus…, SerieA gra w grudniu swoje towarzyskie mecze.