Chiesa chwali sobie współpracę z Pirlo

Federico Chiesa
Federico Chiesa PressFocus

Federico Chiesa jest jednym z nielicznych zawodników Juventusu, do którego w obecnym sezonie nie można mieć zastrzeżeń. Sprowadzony w październiku ubiegłego roku z Fiorentiny reprezentant Włoch jest ważnym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Andreę Pirlo. 23-latek jest bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z trenerem Starej Damy.

Wysoka forma Chiesy

Chiesa zawodnikiem Juventusu został 5 października ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki w barwach turyńskiego klubu rozegrał do tej pory 36 spotkań, zdobywając w nich 12 bramek i dokładając do tego 10 asyst. Wysoką formę prezentuje przede wszystkim w ostatnich tygodniach.

– To, co mnie charakteryzuje w tym roku, to powtarzalność w moich występach. To jest to, co najbardziej poprawiłem – powiedział Chiesa, cytowany przez Sky Sport Italia. – Gra i treningi z mistrzami mi w tym pomogły, podobnie jak trener i mentalność, która jest tutaj w Juventusie. Chodzi o chęć ciągłej poprawy i wygrywania – dodał.

– Pirlo bardzo mi pomógł w ostatnich miesiącach, szczególnie obdarzając mnie zaufaniem. Muszę mu po prostu podziękować, każdego dnia daje mi rady, abym mógł poprawiać swoją grę, od defensywy do fazy ataku. To bardzo mi pomaga – powiedział Chiesa.

Kolejną szansę poprawienia swojego dorobku w Juventusie Chiesa będzie miał w najbliższą niedzielę. Stara Dama na własnym stadionie zmierzy się z Genoą.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. kwietnia 2021 14:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze