Chiellini zdobył debiutanckiego gola na boiskach MLS

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Były reprezentant Włoch Giorgio Chiellini strzelił swojego pierwszego gola na boiskach MLS. Obrońca wpisał się na listę strzelców w meczu przeciwko Portland w sobotę, a bramkę zadedykował Davide Astoriemu.

  • Chiellini zdobył swoją pierwszą bramkę w MLS
  • Były obrońca Juventusu zadedykował ją tragicznie zmarłemu pięć lat temu Davide Astoriemu
  • Również Fiorentina i Milan oddały hołd byłemu reprezentantowi Włoch

Chiellini zadedykował bramkę Astoriemu

Davide Astori, były kapitan Fiorentiny, zmarł w wieku 31 lat 4 marca 2018 roku. Giorgio Chiellini strzelił swojego pierwszego gola w MLS w piątą rocznicę jego śmierci 4 marca 2023 roku.

Doświadczony obrońca zadedykował bramkę swojemu przyjacielowi i byłemu koledze z drużyny Azzurrich, o którym wspominał w mediach społecznościowych na kilka godzin przed sobotnim meczem z Portland.

Na boisku Chiellini zadedykował swoją bramkę Astoriemu robiąc gest, który wykonał były obrońca Fiorentiny Vitor Hugo po pierwszym golu Violi po śmierci Astoriego w 2018 roku.

Chiellini i Astori grali razem w reprezentacji Włoch, a były kapitan Azzurrich wspominał swojego przyjaciela po zwycięstwie Squadry Azzurra na Euro 2020 dwa lata temu. – Dedykuję ten sukces Davide Astoriemu. Chcielibyśmy mieć go tutaj z nami, jest zawsze obecny w myślach i sercach tych, którzy go spotkali – powiedział Chiellini dzień po zwycięstwie na Wembley.

Dwa byłe kluby Astoriego, Fiorentina i Milan, spotkały się w sobotę w meczu Serie A. Stefano Pioli, który obecnie prowadzi rossonerich był w 2018 roku szkoleniowcem drużyny z Florencji. Oba kluby oddały hołd swojemu byłemu obrońcy przed meczem.

Zobacz również: Pioli zapowiada inny Milan w pojedynku z Tottenhamem

Komentarze