Chiellini zachował spokój po drugim remisie z rzędu Włochów

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch podzieliła się punktami w niedzielny wieczór ze Szwajcarią, remisując 0:0. Squadra Azzurra miała sytuacje strzeleckie, ale raziła nieskutecznością. Tymczasem na odważną ocenę postawy Squadra Azzurra pozwolił sobie Giorgio Chiellini.

  • Reprezentacja Włoch po rozegraniu pięciu meczów w grupie C eliminacji do mistrzostw świata ma na swoim koncie 11 punktów
  • Squadra Azzurra w niedzielny wieczór zaliczyła drugi remis z rzędu
  • Na ocenę gry aktualnych mistrzów Europy pozwolił sobie Giorgio Chiellini

Chiellini dostrzegł poprawę w grze w Squadra Azzurra

Reprezentacja Włoch po zremisowanym starciu z Helwetami ma na swoim koncie drugi z rzędu podział punktów w tym miesiącu. Kilka dni wcześniej Squadra Azzurra zremisowała 1:1 z Bułgarią. Ogólnie podopieczni Roberto Manciniego wciąż są liderem w tabeli grupy C, legitymując się dorobkiem 11 punktów na koncie. W wyjściowym składzie reprezentacji Włoch było 10 zawodników, którzy 18 czerwca pokonali Szwajcarię 3:0 na Stadio Olimpico. Tylko Emerson Palmieri zastąpił Leonardo Spianzzolę.

– Zagraliśmy tego wieczoru naprawdę dobrze. Zarówno pod względem technicznym, jak i agresywności. Myślę nawet, że zagraliśmy lepiej, niż w pamiętnym starciu ze Szwajcarami, gdy wygraliśmy w czerwcu 3:0 – mówił Giorgio Chiellini przed kamerą Rai Sport.

– Zabrakło nam skuteczności. Pod tym względem musimy, jak najszybciej się poprawić. Wykonaliśmy jednak ogromny krok do przodu w porównaniu do tego, co pokazaliśmy w spotkaniu z Bułgarią – kontynuował obrońca Juventusu.

– Jestem przekonany, że w listopadzie wykonamy kolejny krok do przodu w Lidze Narodów UEFA. Następnie wywalczymy awans na mistrzostwa świata. Zrobimy to krok po kroku. Musimy odzyskać trochę energii, przed nami długa droga, ale koncentrujemy się już nad tym, co czeka nas w środę – zaznaczył Chiellini.

Squadra Azzurra w środku tygodnia w Reggio Emilia zmierzy się z Litwą w meczu szóstej kolejki eliminacji na mundial w Katarze. W pierwszy starciu między obiema ekipami, które miało miejsce w marcu, górą byli Włosi, wygrywając 2:0.

Czytaj więcej: Mancini po meczu ze Szwajcarią: nie możemy nie wygrywać takich spotkań

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. września 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze