Chiellini: więcej pracować, mniej mówić

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Obrońca Juventusu Giorgio Chiellini uważa, że jego zespół nie zasłużył na porażkę w sobotnim meczu z Napoli. Doświadczony zawodnik Starej Damy jest również przekonany, że drużyna dźwignie się z kryzysu i już wkrótce zacznie uzyskiwać wyniki na miarę swoich możliwości.

  • W sobotnim meczu 3. kolejki Serie A Juventus przegrał na wyjeździe 1:2 z Napoli
  • Obrońca Juventusu Giorgio Chiellini uważa, że jego drużyna zasłużyła w tym meczu przynajmniej na remis
  • Chiellini jest również zdania, że Paulo Dybala po odejściu Cristiano Ronaldo będzie odgrywał w tym sezonie znacznie większą rolę

Więcej pracować, mniej mówić

– Zespół był zjednoczony przez cały mecz, więc powinniśmy być zadowoleni i dumni z tego, co zobaczyliśmy, biorąc to wszystko pod uwagę – powiedział Chiellini. – Zasłużyliśmy na to, aby uzyskać tutaj lepszy wynik, ale jedyne co możemy teraz zrobić, to więcej pracować, a mniej mówić. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny sezon, choć może nie, że będziemy w takiej pozycji po trzech meczach – kontynuował.

Juventus po trzech rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie jeden punkt. Zdobył go w pierwszym spotkaniu z Udinese Calcio, a następnie musiał uznać wyższość Empoli i Napoli.

– Mimo wszystko czuję, że zasłużyliśmy przynajmniej na remis. Przechodziliśmy już przez podobne sytuacje, a teraz będziemy się powoli podnosić – kontynuował.

Dybala kluczowym piłkarzem Juventusu

W zespole Juventusu nie ma już Cristiano Ronaldo, który w sobotę zaliczył pierwszy występ w Manchesterze United po powrocie na Old Trafford. Portugalczyk zdobył dwa gole w wygranym 4:1 meczu z Newcastle United. Temat braku Ronaldo pojawił się również w pomeczowej rozmowie z Chiellinim.

– Kiedy masz światowej klasy zawodnika, takiego jak Cristiano, nie możesz nie wykorzystać drużyny, aby grać dla niego. Musimy być wdzięczni Cristiano za wszystko, co zrobił przez te lata w Juventusie, ale idziemy dalej. Teraz będzie to drużyna Paulo Dybali. W ostatnich kilku sezonach zdobywał mniej bramek ze względu na obecność Cristiano, ale jest kluczowym zawodnikiem dla tej drużyny i wiedzą o tym wszyscy – dodał.

Juventus już we wtorek rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jego rywalem będzie szwedzkie Malmo.

Zobacz także: Koszmarny występ Juve, Napoli z tarczą

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze