Chiellini wciąż wierzy w Scudetto dla Juventusu

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Giorgio Chiellini w ostatnim wywiadzie dla Tuttosport dał powody do optymizmu kibicom czekającym na jego powrót po kontuzji i ocenił szansę Juventusu na końcowy triumf w lidze. Skomentował także progres drużyny w trakcie sezonu oraz wpływ, jaki wywarli na nią nowi zawodnicy.

  • Obrońca Juventusu liczy na szybki powrót na boisko
  • Według Chielliniego Juventus dalej może walczyć o mistrzostwo
  • Włoch zwrócił uwagę na pozytywne wejście do drużyny Vlahovicia i Zakarii

“Czuję się lepiej. Wierzę, że niedługo wrócę do gry”

Giorgio Chiellini, filar obrony Juventusu, od miesiąca pauzuje ze względu na kontuzję. W oczekiwaniu na powrót na boisko udzielił wywiadu, w którym podzielił się przemyśleniami na temat stanu swojego zdrowia oraz sytuacji, w której znajduje się zespół.

Czuję się lepiej, wkrótce zacznę trenować z całą grupą i wierzę, że niedługo wrócę do gry – powiedział Chiellini.

Scudetto? Wszystko może się jeszcze wydarzyć. Jeśli wygramy kilka meczów pod rząd, wzrośnie wiara w zespole. Musimy jednak zachować spokój i rozsądek. Jeszcze kilka dni temu nie byliśmy nawet na czwartym miejscu w tabeli. Teraz kluczowy jest mecz z Sampdorią. Oczywiście myślimy też o Lidze Mistrzów, która pozostaje dla nas ważnym celem. Wszyscy chcą pokonać Villareal. Takie zwycięstwo wpłynęłoby pozytywnie zarówno na morale drużyny, jak i nastroje wśród kibiców, a także pozwoliłoby podtrzymać dobrą passę – ocenił 37-latek.

Nasz sezon zaczął się tak naprawdę w listopadzie. Wcześniej był okres aklimatyzacji, dopiero później osiągnęliśmy powtarzalność w naszej grze. Dużo entuzjazmu dało nam również przyjście Zakarii i Vlahovicia. Dzięki nim wstąpiły w nas nowe siły.

Na koniec obrońca Juventusu wypowiedział się na temat sytuacji zdrowotnej Paulo Dybali: – On też czuje się coraz lepiej. Wziął dziś udział w treningu i chce wrócić na rewanż z Villarealem.

Czytaj także: Kolejny gracz Juve wypadł z gry do końca sezonu

Komentarze

Comments 2 comments

Wywiad podobny do tego, kt udzielił Sky Sport Italia(jeżeli nie ten sam). Chellini sky powiedział min. że kibice mogą marzyć, a Juve powinno pozostać realistami, zdobyć równowagę. Mówił, że oni(media) twierdzą, że Juve się liczy. Giorgio podsumował, że gdyby Juve wygrało kilka meczy z rzędu a rywale dalej popełniali błędy to wówczas można coś myśleć, a teraz Juve potrzebna jest równowaga. (podobnie jak wyżej).

Gdzie tu wiara? Po choinkę kolejny artykuł pompujący balonik? Trzeba grać i zagwarantować sobie puchary.