Chiellini ujawni swoją przyszłość po finale Pucharu Włoch

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Giorgio Chiellini zamierza po wielkim finale Pucharu Włoch ujawnić swoją przyszłość. Defensor opuści Juventus po siedemnastu latach. Zanim jednak ogłosi, co zamierza robić dalej, chce sięgnąć ze Starą Damą po ostatnie z licznych trofeów.

  • Giorgio Chiellini zamierza oficjalnie poinformować o swojej przyszłości po zakończeniu finału Pucharu Włoch, który odbędzie się w środę
  • Obrońca wziął udział w konferencji przed spotkaniem, podczas której nie omieszkał wbić szpilki w Inter Mediolan
  • Stoper opuści Starą Damę po siedemnastu wspólnych latach

Chiellini liczy na huczne pożegnanie z Juventusem

Fabrizio Romano już kilka tygodni temu ujawnił, że Giorgio Chiellini nie zamierza wypełnić swojego kontraktu z Juventusem. Choć umowa obowiązuje do 2023 roku, Włoch prawdopodobnie opuści Turyn już tego lata. Weterana boiskowych zmagań kuszą kluby z Ameryki, ale nie wybrał jeszcze nowego kierunku. Oficjalnie 37-latek ma poinformować o swojej przyszłości po środowym finale Pucharu Włoch. Stoper będzie miał wówczas okazję sięgnąć po 20. trofeum w barwach Bianconerich.

Właściwie, byłoby to 21. trofeum – odrzekł Chiellini na konferencji prasowej, wbijając szpilkę Interowi Mediolan. Obrońca pił do tytułu mistrzowskiego, odebranego Starej Damie i przyznanego Nerazzurrim po wyrokach za aferę Calciopoli. – Jest między nami rywalizacja, czemu więc nie podsycić jej kilkoma starymi wspomnieniami? – dodał retorycznie 37-latek.

Rzecz jasna, obrońcę zapytano o plany na przyszłość.

Chciałem poczekać na ten finał. Chcę skupić się na futbolu, dopóki mamy jakieś cele do osiągnięcia – wyznał Włoch, sugerując, że po spotkaniu wyjawi swoje plany. – Mogłem odejść na emeryturę po wygraniu Euro. Mogłoby mnie tu nie być, gdyby VAR uznał bramkę dla Austrii [w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy – przyp. PP]. Żyjmy najbliższym spotkaniem, a potem zobaczymy. Juventus reprezentuje wspaniałe cechy. Ja ich nie stworzyłem, tylko się ich nauczyłem – dodał.

Chiellini poprowadził Starą Damę do dziewięciu mistrzostw kraju, a także pięciu Superpucharów oraz Pucharów Włoch. W tę środę może wygrać szósty. W tym sezonie obrońca nie był już podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Rozegrał łącznie 23 spotkania we wszystkich rozgrywkach.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Chiellini ujawni swoją przyszłość po finale Pucharu Włoch