Chiellini skomentował sytuację z Albą

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini Pressfocus

Podczas pierwszego półfinału Euro 2020 o wyłonieniu zwycięzcy zadecydowały rzuty karne. Tuż przed strzelaniem do arbitra podeszli kapitanowie obu reprezentacji, aby dopełnić ostatnich formalności. W trakcie rzutu monetą Giorgio Chiellini był w znakomitym humorze i kilkukrotnie zaczepił Jordiego Albę. Teraz kapitan Azzurrich uchylił rąbek tajemnicy odnośnie tamtego wydarzenia.

  • Giorgio Chiellini uchylił rąbek tajemnicy odnośnie wydarzeń sprzed rzutów karnych podczas rywalizacji Włoch z Hiszpanią
  • Włochy zagrają w niedzielę w finale Euro 2020 z reprezentacją Anglii na Wembley w Londynie

Chiellini wytrącił z równowagi Albę?

Zaraz po zakończeniu rywalizacji Włoch z Hiszpanią, media społecznościowe obiegły obrazki, na których Giorgio Chiellini przekomarza się z Jordim Albą. Na twarzy kapitana Azzurrich przez dłuższy czas zauważalny był uśmiech, a po zachowaniu 36-latka można było odnieść wrażenie, że jest on w pełni wyluzowany. Zupełnie inaczej wyglądał dowódca La Roji. Boczny obrońca ze skupieniem wysłuchiwał tego, co do powiedzenia ma sędzia, a także niezbyt euforycznie reagował na zaczepki przeciwnika.

Dwa dni po całym wydarzeniu Cheillini skomentował całą sytuację w rozmowie z reprezentacyjną telewizją.

W sumie to powiedzieliśmy tam znacznie więcej niż to, co faktycznie mogliście obejrzeć w rzeczywistości. Mieliśmy zadecydować o kolejności strzelania. Sędzia pokazał na monetę i powiedział, że jedna strona jest niebieska, a druga czerwona. Alba pomylił kolory i myślał, że wygrał i Hiszpanie rozpoczną strzelanie w rzutach karnych. Szybko zauważyłem, że się myli i żartobliwie zacząłem wyprowadzać go z błędu – wyznał stoper.

Włosi zagrają w finale Euro 2020

Ostatecznie rywalizację w rzutach karnych wygrali Włosi i to oni zagrają w wielkim finale Euro 2020. Na Wembley w Londynie będzie niezwykle gorąca atmosfera. Fani drużyny przeciwnej zrobią wszystko, aby uprzykrzyć życie podopiecznym Roberta Manciniego.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta finałowego pojedynku, ale jedno jest pewne. Na nudę na pewno nie będziemy narzekać. Chiellini również odniósł się do całej przygody na mistrzostwach Europy oraz wspomniał, co odczuwała drużyna, gdy wywalczyła awans do finału.

Granie w finale to spełnienie marzeń każdego piłkarza. Na początku pomyśleliśmy, że Mancini jest szalony, kiedy wyznał, że stać nas na triumf na Euro 2020. Emocje z meczu z Hiszpanią pozostaną we mnie na zawsze. Pamiętam każdą łzę, uścisk, czy radość. Damy z siebie wszystko – zaznaczył Chiellini.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 00:14.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Bonucci: mecz z Hiszpanią najtrudniejszym w karierze

Komentarze