Chiellini po sezonie zakończy karierę?

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Giorgio Chiellini tuż po zakończeniu obecnego sezonu może zawiesić buty na kołku. Liczne kontuzje i brak awansu na mistrzostwa świata w Katarze mają być decydujące. Włoskie media piszą dziś, że defensor Juventusu zakończy karierę piłkarską.

  • Chiellini po sezonie może zakończyć karierę
  • Brak awansu na mundial oraz liczne kontuzje mają pomóc zawodnikowi w podjęciu takiej decyzji
  • Włoch nie będzie miał okazji zagrać w już żadnym wielkim turnieju ze Squdra Azzurra

Smutny koniec reprezentacyjnej kariery

Zeszłego lata Giorgio Chiellini przedłużył kontrakt z Juventusem nie o rok, a o dwa lata do 2023 roku. Dzięki temu Włoch miał mieć możliwość wystąpienia na mundialu w Katarze, który odbędzie się w listopadzie i grudniu tego roku.

To, co wydarzyło się w czwartek w Palermo zrujnowało plany 37-letniego Włocha, by w tak okazałym jak na piłkarza wieku wystąpić w ostatnim wielkim turnieju. Ponadto częste problemy zdrowotne,z którymi zmaga się się Chiellini w tym sezonie mają wpłynąć na decyzję piłkarza, by po zakończeniu trwającej kampanii zakończyć karierę.

La Gazzetta dello Sport już w grudniu informowała, że w przypadku ewentualnego braku awansu na mistrzostwa świata Giorgio Chiellini może zrezygnować z gry w piłkę. Po meczu z Macedonią Północną Włoch nie chciał komentować swojej przyszłości, krótko stwierdzając, że “to nie jest odpowiedni moment, by o tym mówić”.

Obrońca na pewno nie zagra już w żadnym wielkim turnieju. Na koniec swojej przygody miał okazję triumfować ze swoimi rodakami podczas mistrzostw Europy. Jednak ostatni mecz na mundialu miał okazję rozegrać w 2014 roku podczas turnieju w Brazylii. Squadra Azzurra rywalizowała wtedy z Urugwajem w ostatnim meczu fazy grupowej, a po spotkaniu najwięcej mówiło się o incydencie z Luisem Suarezem, który ugryzł Chielliniego w ramię.

W tym sezonie Chiellini wystąpił zaledwie w siedemnastu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których obejrzał dwie żółte kartki. To zdecydowanie poniżej oczekiwań samego piłkarza oraz kibiców Starej Damy. Co po zakończeniu kariery? Obecnie nieoficjalnie mówi się, że 37-latek mógłby objąć jedną z funkcji kierowniczych w klubie.

Zobacz również: Katastrofa na własne życzenie. Włosi znów obejrzą mundial tylko w telewizji

Komentarze