Chiellini i Dybala na dłużej w Juventusie

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini Pressfocus

Od dłuższego czasu fani Juventusu nie mieli pewności, czy Giorgio Cheillini dojdzie do porozumienia z klubowymi władzami. Mistrz Europy nalegał na dwuletni kontrakt oraz podwyżkę. Co więcej, niejasna również była przyszłość Paulo Dybali. Po długich negocjacjach okazało się, że obaj panowie zostaną na dłużej w Turynie.

  • Giorgio Cheillini doszedł do porozumienia z Juventusem ws. odnowy kontraktu
  • Paulo Dybala, także zaakceptował warunki nowej umowy na mocy, której będzie zawodnikiem Starej Damy do 2025 r.

Chiellini zostaje w Juventusie

Po zakończeniu mistrzostw Europy narodził się temat odnowy kontraktu dla Giorgio Chielliniego. Defensor nalegał, aby klub przedłużył z nim umowę, ale na jego warunkach. Włoch pragnie zakończyć karierę w Turynie, więc poprosił o podwyżkę oraz kolejne dwa lata gry.

Początkowo władze Starej Damy nie były temu przychylne, ponieważ zaoferowały 36-latkowi taką samą pensję oraz roczne przedłużenie. Agent Chielliniego dementował plotki, jakoby jego podopieczny chciał wyjechać za granicę. Stoper udzielił ostatnio krótkiej wypowiedzi dla “La Gazzetta dello Sport”, w której stwierdził, że lada moment wróci do treningów w Juventusie.

Będę w Turynie w poniedziałek, ponieważ Massimiliano Allegri będzie tam na mnie czekał. Będę tam, nawet jeśli dobrze byłoby mieć wakacje. Spróbuję zakończyć karierę w Juventusie, zdobywając więcej trofeów, ponieważ teraz jestem jeszcze bardziej głodny sukcesów – oznajmił Chiellini

Na ten moment nie ma szczegółowych informacji odnośnie nowego kontraktu dla 36-latka, ale możemy przypuszczać, że obie strony doszły w końcu do kompromisu.

W przypadku Paulo Dybali wiemy zdecydowanie więcej

Tymczasem sprawa Paulo Dybali jest już bardziej klarowna. Argentyńczyk pozostaje kluczowym piłkarzem w układance Allegriego, który naciskał na to, żeby napastnik przedłużył swoją umowę już teraz. Co więcej, Nicolo Shira doszedł do wieści, z których wynika, że w najbliższych godzinach w klubie zjawi się agent zawodnika.

Paulo Dybala zgodził się na warunki nowego kontraktu na mocy, którego zostanie graczem Starej Damy do 2025 r. oraz będzie zarabiał 10 mln euro za sezon.

Przeczytaj również: Allegri dwukrotnie odmówił gigantowi zanim powrócił do Juventusu

Komentarze