Chiellini zakończy przygodę z Juventusem

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Dni Giorgio Chielliniego w Juventusie są policzone. Calciomercato.com uważa, że włoski defensor po sezonie pożegna się z Turynem i najprawdopodobniej nowych wrażeń poszuka w MLS. Szanse na pozostanie w drużynie ze stolicy Piemontu są znikome.

  • Chiellini po sezonie odejdzie z Juventusu
  • Wiele wskazuje na to, że może trafi do MLS
  • Obrońca myśli o byciu menedżerem

MLS kolejnym przystankiem w karierze Chielliniego

To, co jeszcze parę tygodni wydawało się nie do pomyślenia teraz pomału staje się faktem. Czas Chielliniego w Juventusie dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, że obrońcy nie zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach bianconerich.

Z reprezentacja pożegna się 1 czerwca. Wtedy Włosi zmierzą się z Argentyną w meczu mistrzów Europy oraz Ameryki Południowej. W Juventusie w najbliższą niedzielę rozegra swój 553. mecz. Stara Dama w hicie Serie A podejmie na Allianz Stadium w Turynie Inter Mediolan.

Co dalej? Włoskie media przewidują dwie ścieżki dla przyszłości Włocha. Pierwsza mówi o przenosinach do MLS na jeden sezon. Chiellini nie myśli jeszcze o całkowitym zakończeniu kariery, dlatego ten kierunek wydaje się w tym momencie bardzo prawdopodobny.

Jeśli nie kariera w MLS, to defensor Juve zawiesi buty na kołku i pomyśli o byciu menedżerem. Choć do niedawna więcej mówiło się, że mógłby objąć którąś z funkcji kierowniczych w zespole to jednak obecnie bardziej realną opcją wydaje się zabawa w menedżera piłkarskiego. Tak czy inaczej oficjalne stanowisko piłkarza poznamy dopiero za kilka tygodni. Już po zakończeniu trwającej kampanii lub chwilę przed.

Juventus będzie musiał poszukać zastępcy Chielliniego. W ostatnim czasie najgłośniejszym nazwiskiem jest Antonio Rudiger, jednak w przypadku Niemca problem stanowić może wysokość wynagrodzenia. Pozstali to Federico Gatti z Frosinone oraz Mattia Viti z Empoli, który również interesuje się Milan.

Zobacz również: Paulo Dybala chce do Hiszpanii, ale bez odwzajemnienia

Komentarze

Na temat “Chiellini zakończy przygodę z Juventusem