Chiellini zostałby w Juventusie, gdyby…

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Giorgio Chiellini przyznał, że zostałby w Juventusie na kolejny sezon, gdyby reprezentacja Włoch awansowała na mundial w Katarze. Los chciał jednak inaczej, a obrońca jest już dogadany z nowym klubem. Tak przynajmniej twierdzi Fabrizio Romano, który dodaje, ze wkrótce doczekamy się oficjalnego potwierdzenia.

  • Chiellini odchodzi po 17 latach z Juventusu
  • Włoch przyznał, że gdyby Włosi awansowali na mundial nadal byłby zawodnikiem Starej Damy
  • Obrońca niebawem dołączy do Los Angeles FC

Chiellini żałuje nieudanych kwalifikacji do mistrzostw świata

37-letni włoski środkowy obrońca opuszcza Juventus po 17 latach spędzonych w klubie i jest bliski dołączenia do drużyny MLS Los Angeles FC, by przeżyć ostatnią przygodę u schyłku swojej kariery. W ubiegłym tygodniu Chiellini zaliczył swój 117. występ dla reprezentacji Włoch i zarazem ostatni w przegranym 0:3 spotkaniu z Argentyną.

Chiellini potwierdził, że niepowodzenie w kwalifikacjach do mistrzostw świata było główną przyczyną jego odejścia z Juventusu. – Grałbym nadal w Turynie, ponieważ chciałem zmienić swoją historię związaną z mundialami, które nigdy nie były dla mnie udane. Bardzo się starałem, ale to nie wystarczyło. W 2010 roku skończyliśmy udział w turnieju już w fazie grupowej. Nie awansowaliśmy dalej mimo, iż nasi rywale byli w zasięgu. Cztery lata później po świetnym początku utrudniliśmy sobie sprawę w kolejnych meczach. Oprócz tego doszły trudne warunki atmosferyczne, dalekie podróże i upały – przyznał Włoch.

– W 2018 roku nawet się nie zakwalifikowaliśmy i bardzo tego żałowałem. Myślę, że gdybyśmy zakwalifikowali się do Rosji, po mundialu prawdopodobnie zakończyłbym reprezentacyjną karierę. I pewnie popełniłbym błąd, bo wtedy miałem najlepsze lata – dodał.

Chiellini, który dołączył do Juventusu latem 2005 roku wracając z wypożyczenia do Fiorentiny, zaliczył 561 występów we wszystkich rozgrywkach dla klubu, strzelając 36 bramek i notując 25 asyst. Wygrał z Juventusem dziewięć mistrzostw i pięć Pucharów Włoch. Włoski środkowy obrońca był również główną częścią Squadry Azzurra, która zeszłego lata wygrał Euro 2020.

Fabrizio Romano potwierdza, ze Chiellini jest bliski dołączenia do Los Angeles FC. Jego zdaniem obie strony osiągnęły już porozumienie w sprawie kontraktu, a wkrótce zostanie to oficjalnie ogłoszone.

Zobacz również: Dybala postawił za wysoko poprzeczkę klubowi z Premier League

Komentarze

Na temat “Chiellini zostałby w Juventusie, gdyby…