Chiellini nie wyklucza odejścia z Juventusu

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Giorgio Chiellini nie wyklucza możliwości rozstania się z Juventusem po zakończeniu trwającej kampanii. Piłkarz przyznaje, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, choć “musi rozważyć wiele rzeczy”. Spekulacje na temat odejście defensora z Turynu nasiliły się po niezakwalifikowaniu się reprezentacji Włoch na tegoroczny mundial w Katarze.

  • Giorgio Chiellini rozważa odejście latem z Juventusu
  • Obrońca nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości
  • Media spekulują, że Włoch może zakończyć karierę piłkarską lub na rok przenieść się do MLS

Co dalej z Giorgio Chiellinim?

Kontrakt Włocha z Juventusem wygasa w 2023. Był zaplanowany w taki sposób, aby zawodnik mógł zagrać na mundialu. Teraz jednak z powodu braku awansu na mistrzostwa świata sytuacja diametralnie się zmieniła. Chiellini, choć wciąż jest ważnym piłkarzem dla Starej Damy, to jednak w tym sezonie często zmaga się z urazami.

Media spekulują, że Giorgio Chiellini może zdecydować się na zakończenie swojej kariery lub na rok przenieść się do jednego z klubów z MLS. – Muszę cieszyć się każdym dniem. Teraz jestem szczęśliwy. Ale muszę zastanowić się nad pewnymi kwestiami, ocenić sytuację. Na razie chcę czerpać radość z ostatnich meczów sezonu – przyznał włoski defensor.

Chiellini spędził 17 sezonów w Juventusie i jest jedynym graczem złotej ery, który wygrał wszystkie dziewięć tytułów Serie A w Turynie. W koszulce bianconerich rozegrał 554 mecze, zdobywając 19 trofeów. 37-latek był kapitanem reprezentacji Włoch, która wygrała Euro 2020 zeszłego lata.

Antonio Rudiger jest głównym celem Starej Damy na letnie mercato do wzmocnienia defensywy. Jego kontrakt z Chelsea wygasa wraz z zakończeniem obecnego sezonu, a La Gazzetta dello Sport poinformowała nawet, że osiągnął już porozumienie z bianconerimi. Jednak Il Corriere dello Sport zaprzecza, jakoby obie strony zawarły wstępne porozumienie. Z kolei agent obrońcy Niemiec został zauważony na spotkaniu z dyrektorami Barcelony w marcu. Innymi opcjami do wzmocnienia formacji obronnej jest Gleison Bremer, którego chce również Inter Medidolan oraz Nikola Milenković z Fiorentiny.

Zobacz również: Lider traci swojego lidera. Skąd się wziął zjazd gwiazdy Milanu?

Komentarze