Chiellini: Mam nadzieję, że Conte w Interze nic nie wygra

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. Grzegorz Wajda

Giorgio Chiellini, kapitan Juventusu, udzielił ostatnio bardzo ciekawego wywiadu, w którym wypowiedział się na temat m.in. Antonio Conte, Massimiliano Allegriego czy swojego potencjalnego zakończenia kariery.

Czytaj dalej…

– Nie pytajcie mnie o nowego trenera. Wiem tyle co napiszą dziennikarze. Jestem jednak przekonany, że przyjdzie ktoś z najwyższej półki – powiedział kapitan Juventusu.

– Co do Allegriego to myślę, że Max odszedł w najlepszym momencie. To co zrobił w tym klubie ciężko będzie powtórzyć. Znam jednak jego miłość do Juve i wiem, że za kilka lat może do nas wrócić – dodał.

– Antonio Conte w Interze? To dla mnie smutna wiadomość. Kiedy trenował Chelsea to go wspierałem, ale w Interze nie będę mógł tego robić. Życzę mu zawsze wszystkiego najlepszego, ale z oczywistych względów mam nadzieję, że nie wygra nic w Mediolanie jeśli tam przejdzie – kontynuował Chiellini.

– Nie jest to krytyka z mojej strony, gdyż każdy doskonale wie, że mam z nim wyjątkowo bliskie relacje, ale nie będę kłamał w tej kwestii – dodał.

– Moja kariera? Nie sądzę, że będę grał więcej niż dwa lata. Z pewnością nie widzę siebie także jako przyszłego trenera – podsumował kapitan Starej Damy.

Giorgio Chiellini związany jest z Juventusem od 2005 roku. W swojej karierze zdołał on już zdobyć osiem Mistrzostw Włoch, a także dwukrotnie dojść do finału Ligi Mistrzów. Na swoim koncie ma także brązowy medal Igrzysk Olimpijskich (2004), a także drugie miejsce zajęte z reprezentacją podczas EURO 2012.

Komentarze