Chiellini: Mam duży szacunek do Sarriego

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. ASInfo

Obrońca Juventusu, Giorgio Chiellini, zapewnia, że drużyna zrobiła wszystko co było w jej mocy występując pod wodzą Maurizio Sarriego. Doświadczony zawodnik podkreśla również, że ma duży szacunek do byłego już trenera Starej Damy.

Czytaj dalej…

Władze Juventusu zdecydowały się na zmianę szkoleniowca po odpadnięciu zespołu z rozgrywek Ligi Mistrzów. Miejsce Sarriego na tym stanowisku zajął Andrea Pirlo, który tym samym rozpoczyna swoją trenerską karierę.

– Każdy miał nadzieję na inny sezon i rozwój, ale jestem pewny i przekonany, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy. Sarri jest prawdziwą osobą, w ostatnich tygodniach pojawiły się różne rzeczy, ale z mojej strony jest bardzo szanowany. Nie dodam nic więcej, także dlatego, że w tej chwili nie ma możliwości mówić. Mogę tylko powiedzieć, że mam do niego wielki szacunek – powiedział Chiellini.

Hierarchia w zespole

Nowym trenerem Juventusu został były kolega Chielliniego z drużyny, Andrea Pirlo. 36-letni obrońca przyznaje, że teraz ich relacje będą musiały się zmienić.

– Dla nas jest trenerem. Jeżeli jeszcze kilka tygodniu Andrea był Andreą, to teraz się to zmieniło. Teraz jest już trenerem. Posiadanie hierarchii jest ważne – mówił doświadczony obrońca.

Chiellini podkreśla również, że porównania obu szkoleniowców nie mają najmniejszego sensu. – Z racji różnych ścieżek i wieku, nie powinno się porównywać go do Sarriego. Gdybym jutro został trenerem Juventusu, nie znałbym wszystkich podstaw. Ale znałbym wszystkich ludzi, których mam wokół siebie, podobnie jak Pirlo. Obu sytuacji nie da się porównać – dodał.

Komentarze