Chiellini: Juventus zmienia swoje DNA

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał w sobotnim meczu pierwszej kolejki Serie A w delegacji Parmę Calcio. Gola na wagę wygranej Starej Damy strzelił Giorgio Chiellini. Doświadczony defensor przyznał po meczu, że nowy trener Juve w osobie Maurizio Sarriego dąży do zmiany DNA turyńskiej ekipy.

Czytaj dalej…

Kapitan mistrzów Włoch zdobył jedyną bramkę w zwycięskim 1:0 starciu przeciwko ekipie z regionu Emilia-Romania. Warto jednak podkreślić, że wyjściowy skład turyńskiej ekipy do złudzenia przypominał ten, na który decydował się zwykle Massimiliano Allegri, poza Gonzalo Higuainem, który wrócił do Juve z wypożyczeń z AC Milanu i Chelsea FC.

– Jesteśmy zadowoleni z wyniku i sposobu, w jaki podeszliśmy do gry – powiedział Chiellini w rozmowie przed kamerą Sky Sport Italia.

W związku ze złym stanem zdrowia szkoleniowiec Bianconerich pozostał w Turynie, aby kontynuować leczenie zapalenia płuc. Sarri jednak zdalnie śledził sesje treningowe za pośrednictwem połączeń wideo.

– Uważam, że tęsknimy za trenerem bardziej w ciągu tygodnia niż w trakcie 90 minut na ławce, ponieważ to tylko niewielki ułamek czasu, gdy nie mamy kontaktu z Sarrim – przekonywał piłkarz Biało-czarnych.

– Myślę, że trener może być dumny, ponieważ zespół pokazał, że jest zjednoczony, trenując z oddaniem i zaangażowaniem. Z czasem będzie na pewno lepiej, ale ważne jest to, że wygrywamy – zaznaczył 35-latek.

W boju rozgrywanym na Stadio Ennio Tardini niewiele w grze Juve można było dostrzec stylu preferowanego przez byłego menedżera The Blues, ponieważ Juventus potrzebuje czasu na przestawienie się z bardziej defensywnego podejścia Antonio Conte, czy Maxa Allegri.

– Ta drużyna ma świetnych piłkarzy. Co prawda zaszło w niej wiele zmian, bo chcieliśmy podnieść poprzeczkę, próbując zmienić trochę nasze DNA, ale utrzymując pewne fundamenty naszej codziennej pracy, które muszą leżeć u podstaw każdej zasady futbolu – powiedział Chiellini.

Komentarze