Chiellini “czuł coś magicznego w powietrzu”

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini PressFocus

Giorgio Chiellini nie posiadał się ze szczęścia po wygranym przez Włochów finale Euro 2020. Weteran przyznał, że cała grupa wierzyła w końcowy sukces już od jakiegoś czasu i uważa, że sięgnęli po trofeum zasłużenie.

  • Reprezentacja Włoch wygrała Euro 2020 po serii rzutów karnych w finale przeciwko Anglii
  • Jednym z bohaterów włoskiej drużyny był bez wątpienia Giorgio Chiellini, który wraz z Leonardo Bonuccim stworzył niezwykle silny duet obrońców
  • 36-latek uważa, że jego drużyna w pełni zasłużyła na triumf

Chiellini: w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo

Giorgio Chiellini “czuł coś magicznego w powietrzu”, gdy Włochy pokonały Anglię po serii rzutów karnych i sięgnęły po puchar Euro 2020. Luke Shaw otworzył wynik już w drugiej minucie, ale trafienie Leonardo Bonucciego pozwoliło doprowadzić do dogrywki i serii jedenastek.

Wygraliśmy, uważam, że w pełni zasłużenie. Czuliśmy coś magicznego w powietrzu. Mówiliśmy to od początku maja i na to zasłużyliśmy. Całe Włochy na to zasłużyły. To niesamowite uczucie. Dziękuję każdemu, kto tworzy tę grupę w ciągu ostatnich trzech lat i dedykujemy ten sukces również tym, którzy turniej oglądali we własnych domach – powiedział Giorgio Chiellini.

Squadra Azzurra w drugiej połowie była przy piłce częściej niż Anglicy, ale potrzebowali serii rzutów karnych, by sięgnąć po zwycięstwo na Wembley.

Kluczem zawsze była gra piłką i cieszenie się nią. Chcieliśmy kontrolować mecz, posiadać futbolówkę. Pomimo ciosu w twarz, jaki otrzymaliśmy na początku spotkania zdominowaliśmy resztę meczu. Chcieliśmy zwyciężyć za wszelką cenę – powiedział Włoch. – Mieliśmy Gigione! Wcześniej bronił nas Gigi [Buffon – przyp. PP], a teraz Gigio [Donnarumma – przyp. PP]! Dobrze było wygrać w ten sposób. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i nie możemy doczekać się celebrowania tego sukcesu ze wszystkimi Włochami – dodał 36-latek.

Obecnie Chiellini pozostaje wolnym agentem, ale w ciągu najbliższych dni ma odnowić swój kontrakt z Juventusem.

Przeczytaj również: Znamy przyszłość kapitana Juventusu.

Komentarze