Chelsea szuka wzmocnień do obrony w Serie A

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. PressFocus

Chelsea FC ma plan, aby w trakcie letniego okna transferowego wzmocnić się w defensywie. W tym celu sternicy The Blues poszukują nowych defensorów. Wieści w tej sprawie pojawiły się na stronie GianlucaDiMarzio.com, sugerując, że londyńczycy chcą pozyskać nowego defensora z Serie A.

  • Chelsea od dłuższego czasu jest w trakcie poszukiwania nowego obrońcy
  • Serwis GianlucaDiMarzio.com twierdzi, że na radarze The Blues są zawodnicy z Juventusu i Napoli
  • Menedżer Thomas Tuchel rozważa pozyskanie Matthijsa De Ligta lub Kalidou Koulibaly

Koulibaly rozważany przez Chelsea

Chelsea FC chce w kolejnej kampanii włączyć się do gry o najwyższe cele. Londyńczycy między innymi celują w odzyskanie mistrzostwa Premier League. W związku z tym mają plany związanie ze wzmocnieniem defensywy.

Strona GianlucaDiMarzio.com podała, że przede wszystkim działacze The Blues celują w transfer Julesa Kounde. Okazuje się jednak, że to nie jedyny piłkarz znajdujący się na radarze ekipy ze Stamford Bridge. Wcześnie na celowniku londyńczyków znalazł się obrońca Juventusu Matthijs De Ligt. Podobnie wygląda sytuacja z Kalidou Koulibalym z SSC Napoli.

Holender nie ma jednak zgody na zmianę klubu od sterników Starej Damy, Senegalczyk jest natomiast w lepszej sytuacji, jeśli chodzi o ewentualną zmianę pracodawcy. Koulibaly nie może porozumieć się z aktualnym klubem w sprawie nowej umowy. Niewykluczone, że taki obrót wydarzeń sprawi, że niebawem piłkarz zakotwiczy w Premier League.

Czytaj więcej: Bramkarz gotowy na rozstanie z Napoli

Komentarze