Chelsea rusza po Osimhena. Olbrzymie pieniądze w grze

Victor Osimhen
Victor Osimhen fot. PressFocus

Coraz więcej wskazuje na to, że Victor Osimhen po sezonie opuści Napoli. Zainteresowanie czołowym napastnikiem Serie A wykazują przede wszystkim ekipy z Wysp Brytyjskich. Do walki o gwiazdę Napoli włącza się Chelsea, która jest gotowa na olbrzymi wydatek.

  • Napoli rozważy latem sprzedaż Victora Osimhena
  • Gwiazdą Serie A interesują się czołowe kluby Premier League
  • Chelsea jest gotowa zapłacić za Nigeryjczyka nawet 120 milionów euro

Napoli zarobi fortunę na Osimhenie?

Obecny sezon układa się dla Napoli wręcz perfekcyjnie. Sytuacja w Serie A stała się dla ekipy Luciano Spallettiego bardzo komfortowa. Aż 18-sto punktowa przewaga nad Interem Mediolan sprawia, że kwestia mistrzowskiego tytułu jest już praktycznie rozstrzygnięta. Po pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów Napoli jest również bliskie awansu do ćwierćfinału.

W szeregach neapolitańczyków błyszczy przede wszystkim Victor Osimhen, który rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze. W 20 meczach Serie A zgromadził już 19 trafień i 3 asysty, a ponadto dołożył do tego dorobku dwie bramki w Lidze Mistrzów.

24-latek imponuje przede wszystkim wyszkoleniem technicznym i łatwością w dochodzeniu do dogodnych sytuacji. Nie brakuje mu także pewności siebie, gdyż strzela bramki z różnych pozycji i po niekonwencjonalnych uderzeniach.

Władze Napoli utrzymują, że nie planują rozstawać się ze swoją gwiazdą, natomiast oferty przekraczające 100 milionów euro mogą ostatecznie skłonić do sprzedaży. Poważne zainteresowanie Osimhenem wykazują czołowe ekipy Premier League. Gotowość do zapłacenia za niego nawet 120 milionów euro deklaruje Chelsea, która po transferach Enzo Fernandeza i Mychajło Mudryka nie boi się wydawać wielkiej gotówki.

Zobacz również: Nowy stadion Milanu? “Chodzi o niezależność”

Komentarze