“Chcę zostać w Milanie i wygrać Ligę Mistrzów”

Rafael Leao
Rafael Leao fot. Imago / Marco Canoniero

Rafael Leao kilka tygodni temu przedłużył kontrakt z AC Milan. Zawodnik ostatnio podzielił swoimi przemyśleniami w sprawie, a także zabrał głos na temat kilku nowych graczy Rossonerich.

  • AC Milan przedłużył nie tak dawno umowę z Rafaelem Leao
  • Portugalczyk podzielił się swoimi odczuciami w sprawie, a także ocenił kilka nowych twarzy w klubie
  • Zawodnik udzielił wywiadów La Gazzetta dello Sport i Sky Sport Italia

“Projekt jest bardzo ważny”

Rafael Leao związał swoją przyszłość z AC Milan do końca czerwca 2028 roku. 19-krotny reprezentant Portugalii ma byc mocnym punktem zespołu Stefano Pioliego w nowej kampanii.

W rozmowach z La Gazzetta dello Sport i Sky Sports Italia cytowanych przez MilanNews, Portugalczyk najpierw omówił swoje niedawne przedłużenie kontraktu z Milanem.

– Akt miłości. Decyzja była już w mojej głowie, dużo o niej myślałem, była to tylko kwestia wyczucia czasu, wybrania odpowiedniego momentu. Przed podpisaniem umowy chciałem pojechać na finał Ligi Mistrzów…, ale się nie udało – mówił Rafael Leao.

– Być może w dzisiejszej piłce nożnej nie można zobaczyć siebie w tej samej koszulce przez całe życie. Podpisałem kontrakt na pięć lat, to znaczy, że chcę tu być. Projekt jest bardzo ważny, jest wielu młodych graczy, a najważniejsze jest to, że mogę się tu rozwijać, aby osiągnąć swój cel: dużo wygrywać – uzupełnił Rafael Leao.

24-latek opowiedział też o tym, jakie to będzie uczucie nosić koszulkę z numerem 10 w nadchodzącym sezonie. Wcześniej nosił koszulkę z numerem 17.

– Jestem dumny, że mam numer 10, ale gra z nim na San Siro będzie jeszcze piękniejsza. Myślałem też o 7, ale ten numer należy do Yacine 7 – przekazał piłkarz.

Rafael Leao podzielił się swoimi przemyśleniami na temat różnych nowych nabytków Rossonerich. – Milan to historyczny klub, duży. Nie jest łatwo pokazać wszystkim, po co tu jestem, ale z pewnością staram się pomóc chłopakom, którzy przyjeżdżają. Pulisic jest silny w pojedynkach jeden na jednego – przekonywał Portugalczyk.

– W tym roku, od bramkarza po napastnika, wszyscy jesteśmy silni. Czuję, że mamy mocną ekipę, możemy mieć dobry sezon. Christian jest silnym zawodnikiem, potrafi zrobić różnicę na prawej i lewej stronie. Loftus-Cheek ma siłę, jest potężny, prowadzi piłkę, jest zawodnikiem, który popchnie drużynę do przodu od tyłu – mówił 24-latek.

Czytaj więcej: Kolejne wzmocnienie Milanu w drodze. Finalizacja jeszcze w tym tygodniu

Komentarze