Gomez: Atalanta może wygrać Ligę Mistrzów

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez fot. Grzegorz Wajda

Atalanta BC jest jedną z rewelacji Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020. Tymczasem ciekawej wypowiedzi udzielił ostatnio Alejandro Gomez w rozmowie dla TycSports, przekonując, że jego zespół w nowej rzeczywistości stać na końcowy triumf w elitarnych rozgrywkach, mając na uwadze, że mecze Ligi Mistrzów od 1/4 finału mogą być rozgrywane w formule Final Eight.

Czytaj dalej…

Na dzisiaj wszystko wskazuje na to, że kluczowe mecze Champions League odbędą się w sierpniu w Lizbonie, gdzie mecze mogłyby się odbywać na Estadio da Luz, czy na Estadio Jose Alvalade.

– Dotknęliśmy nieba, przeżywając wyjątkowy i historyczny moment dla klubu i miasta – mówił piłkarz La Dea w rozmowie z argentyński nadawcą.

– To niesamowite, że wszystko się zatrzymało. Teraz będziemy w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów i szczerze mówiąc, rozrywając tylko jedno spotkanie, wierzymy, że wszystko się może zdarzyć. Możemy zrobić coś niezwykłego – kontynuował Gomez.

Barca wymarzonym przeciwnikiem

Przypomnijmy, że Atalanta zdążyła już wyeliminować z Ligi Mistrzów Valencię CF, wygrywając z przedstawicielem La Liga w dwumeczu 8:4. Zawodnik ekipy z Serie A został natomiast zapytany, z kim chciałby zagrać w finale elitarnych rozgrywek.

– Fajnie byłoby znów zmierzyć się z zespołem z Hiszpanii. Mam nadzieję, że będzie dane zmierzyć się nam z FC Barceloną i Leo Messim. Patrząc na styl gry naszej drużyny, mam wrażenie, że mielibyśmy większe szanse na triumf z ekipą z Hiszpanii, niż na przykład z Anglii, czy Niemiec – przekonywał Gomez.

Komentarze