Cel Juventusu bez zmian. Pirlo: nadal walczymy o mistrzostwo

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus po ostatnim potknięciu traci dziesięć punktów do prowadzącego Interu Mediolan, ale ma również jedno spotkanie do rozegrania więcej. Trener Starej Damy Andrei Pirlo cały czas wierzy, że jego drużyna może w tym sezonie sięgnąć po mistrzostwo. Tymczasem we wtorek Juventus w kolejnym ligowym meczu zmierzy się u siebie ze Spezią Calcio.

Juventus nie zmienia celu

W ostatniej kolejce Juventus niespodziewanie zremisował 1:1 z Hellas Werona, co pozwoliło Nerazzurrim powiększyć przewagę w tabeli Serie A. Cel Starej Damy jednak się nie zmienia i pozostaje nim kolejne mistrzostwo Włoch.

– Nie patrzymy na to, kto jest nad nami, ani za nami. Koncentrujemy się na sobie – powiedział Pirlo. – Cel musi pozostać ten sam, jest wiele meczów i tak długo, jak będzie szansa na odrobienie straty będziemy walczyć – kontynuował.

– Początkowym celem było wygranie wszystkich spotkań. Wiemy jednak, że straciliśmy trochę punktów, ale to dotyczy przeszłości. Musimy patrzeć w przyszłość, a przyszłość nazywa się Spezia – mówił szkoleniowiec Juventusu.

– Nie mówiłbym, że możemy nadal grać o Scudetto, gdybym nie wiedział, że drużyna też tak myśli. Wiem, że chłopcy w to wierzą, ciężko trenują i chcą wrócić do walki o tytuł, a to sprawia, że czuję się komfortowo – dodał Pirlo.

Spezia trudnym rywalem

W jednym z wtorkowych spotkań 25. kolejki Serie A Juventus podejmował będzie u siebie Spezię Calcio, którą w pierwszym meczu pewnie pokonał 4:1. Pirlo nie lekceważy jednak przeciwnika swojej drużyny.

– Osiągnęli świetne wyniki również przeciwko wielkim drużynom. To będzie trudne spotkanie. To będzie również ważny mecz dla nas i będziemy musieli zagrać intensywnie od pierwszej minuty – mówił szkoleniowiec Starej Damy.

Trener Juventusu wykluczył również możliwość gry Federico Chiesy jako drugiego napastnika obok Cristiano Ronaldo. – To jest nie do pomyślenia. Nie mamy w składzie takich zawodników jak on, gra dobrze na swojej pozycji i nadal będziemy go tram wykorzystywać – dodał.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. marca 2021 20:42.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 3 comments

Jedno jest już pewne – sezon stracony. Oby to był sezon przejściowy , bo jako kibic ,chcę oglądać znów drużynę silną i zorganizowaną. Problem jest tylko w tym , że mijają miesiące a ja nie mogę zauważyć postępów. Czytam tylko ,że Pirlo potrzebuje czasu ,że jest świetnym słuchaczem , że to inteligentny facet … . No to czas pokaże .

Fajnie, że nadal wierzysz, ale jak słusznie zauważyłeś nie widać żadnych postępów w grze drużyny. Dodatkowo system przez niego preferowany jest archaiczny, w ostatnim dwudziestoleciu żaden z finalistów nie grał w finale LM trójką obrońców z tyłu, a przecież głównie, jak się wydaje zarządowi chodziło o LM. Dodatkowo dodałbym usilne ustawianie zawodników na pozycje, które ewidentnie im nie leżą. Taktykę i strategię ustawia się pod zawodników, a nie odwrotnie.
Jak mówi przysłowie, nadzieja matką głupich – oby w tym wypadku się nie sprawdziło.