Catania ogłosiła upadłość. Kub wycofany z Serie C

Catania Calcio
Catania Calcio PressFocus

Catania Calcio przestała istnieć. Z powodu ogromnych problemów finansowych klub ogłosił upadłość i został wykluczony z obecnego sezonu Serie C. “To sytuacja, z która wolałbym nigdy nie mieć do czynienia”.

  • Catania ogłosiła upadłość i została wyrzucona z rozgrywek Serie C
  • Klub z Sycylii w latach 2006-2014 grał w Serie A
  • Trenerem Catanii był między innymi Diego SImeone

Smutny dzień dla włoskiego calcio

Catania nie tak dawno temu grała jeszcze w Serie A. Trenerem tamtej drużyny był Diego Simeone, a w składzie byli między innymi tacy zawodnicy jak Papu Gomez. Jednak od kilku lat klub zmagał się z wielkimi problemami.

Klub krok po kroku staczał się w dół, aż wylądował na trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech. Mimo wielu prób reanimacji klubu, nie zdołano przywrócić mu płynności finansowej. Nie pomogły też próby zmiany właściciela.

Zespół z Sycylii został wykluczony z rozgrywek Serie C ze skutkiem natychmiastowym. To znacznie zmieni układ tabeli, bowiem wszystkie mecze z ich udziałem zostały anulowane, jakby nigdy się nie odbyły.

– Z wielkim bólem musze potwierdzić, że klub ogłosił upadłość i nie może kontynuować gry w Serie C. Jest to sytuacja, o której jako prezes ligi zawiadamiam ze smutkiem, i z którą wolałbym nigdy nie mieć do czynienia – powiedział Francesco Ghirelli, szef Lega Serie C.

Catania grała w Serie A w latach 2006 – 2014.

Zobacz również: Brazylijczyk rozchwytywany, Inter na czele wyścigu

Komentarze