Cassano atakuje Conte. “Inter nie jest świetnym zespołem”

Antonio Conte
Antonio Conte PressFocus

Antonio Cassano jak zwykle nie gryzie się w język. Tym razem zaatakował Antonio Conte i jego Inter.

Choć Nerazzurri wygrali w środę prestiżowe starcie z Napoli (1:0), były zawodnik Interu nie przebiera w słowach na temat Antonio Conte.

Kiedy mówisz Conte, że nie ma pomysłów, wpada w złość. Kiedy powiesz, że Inter miał problemy, odpowiada, że najważniejszy był wynik ­– powiedział Cassano. – Gdy zapytasz go o jedną kwestię, Conte odpowiada na inną. To przykre, ale jako kibic Interu pozwala zrozumieć, że nie mamy świetnego zespół – ocenił były reprezentant Włoch.

Dalej Cassano pokusił się o analizę problemu mentalnego Nerazzurri.

Dlaczego? Świetny zespół, gdy gra w przewadze jednego zawodnika, zamyka mecz. Dla rywala gra się kończy, a ty szukasz tylko szans na zdobycie kolejnej bramki. Zamiast tego Conte postawił na formację 5-4-1, pokazując, że chce tylko zabezpieczyć obronę. To odbija się w Europie. Tam, grając z trzecią czy czwartą ekipą z Francji lub Niemiec, taka taktyka nic ci nie daje. Conte musi zrozumieć, że ma świetnych graczy. Musi mieć odwagę i pozbawić się skrupułów. Za często szuka wymówek, nie lubię takiego podejścia. Grając w przewadze musisz dążyć do jak największego zdominowania rywala, tak uważam – ocenił Włoch.

Przy tym przyznał też, że Lorenzo Insigne nie powinien dostać czerwonej kartki za obrazę sędziego.

Od teraz albo zaczną wyrzucać wszystkich, albo złagodnieją. W Anglii lub innych krajach sędziowie będą z tobą rozmawiać, jeśli ich obrazisz. Arbiter musi mieć inteligencję i zrozumieć, że w tym konkretnym momencie zawodnik jest wściekły i rzucił przekleństwo, ale puścić je mimo uszu – uważa napastnik, który w przeszłości często ścierał się z sędziami.

Komentarze

Na temat “Cassano atakuje Conte. “Inter nie jest świetnym zespołem”