Zmiennik Polaka przedłużył umowę z Juventusem

Carlo Pinsoglio
Carlo Pinsoglio PressFocus

Juventus za pośrednictwem swojej oficjalnej strony klubowej oraz mediów społecznościowych ogłosił porozumienie z Carlo Pinsoglio. Rezerwowy bramkarz “Starej Damy” podpisał nową umowę, która będzie obowiązywała jeszcze przez dwa najbliższe sezony.

  • Carlo Pinsoglio przedłużył kontrakt z Juventusem
  • Nowa umowa Włocha będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku
  • Bramkarz odgrywa niezwykle ważną rolę w szatni “Starej Damy”

Oficjalnie: Carlo Pinsoglio na dłużej w Juve

Juventus podzielił się za fanami dobrą informacją. Otóż klub uzgodnił warunki kontraktu z Carlo Pinsoglio. Nowa umowa zmiennika Wojciecha Szczęsnego będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku. Do klubu ze stolicy Piemontu trafił latem 2017 roku z Latiny Calcio.

Carlo Pinsoglio może na boisku pojawia się rzadko, ale odgrywa w Juventusie niezwykle ważną rolę. Doświadczony Włoch jest barwną postacią, którą uwielbia cały klub. O miejsce w składzie rywalizuje z Wojciechem Szczęsnym, ale prywatnie obaj panowie są dobrymi przyjaciółmi.

33-letni golkiper przez sześć sezonów rozegrał łącznie tylko pięć spotkań w koszulce Juventusu. Zwykle na boisku pojawiał się na koniec sezonu, kiedy losy “Bianconerich” w lidze były już rozstrzygnięte. Nawet raz udało mu się zakończyć mecz z czystym kontem.

Sprawdź także: Torino złożyło ofertę wykupu piłkarza

Komentarze