Nowy stadion Milanu? “Chodzi o niezależność”

Gerry Cardinale
Gerry Cardinale PressFocus

Gerry Cardinale wypowiedział się na temat planów budowy nowego stadionu dla AC Milan. Potwierdził też doniesienia, że Rossoneri nie chcą nowego obiektu dzielić z Interem Mediolan, choć nic nie jest jeszcze wykluczone.

  • AC Milan i Inter Mediolan miały wspólnie wybudować nowy stadion
  • Coraz więcej doniesień sugeruje jednak, że Rossoneri chcą pójść w tej kwestii własną ścieżką
  • Szeroko na ten temat wypowiedział się właściciel Milanu, Gerry Cardinale

“Fani powinni mieć dostęp do obiektu światowej klasy”

AC Milan i Inter Mediolan dzielą stadion. Wieloletnie San Siro – bądź Stadio Giuseppe Meazza – nie pasuje już jednak do obecnych standardów. Nic zatem dziwnego, że dwa wielkie kluby z Lombardii planują przeprowadzkę. Ostatnio pojawiły się jednak doniesienia, że Rossoneri zamierzają być jedynymi użytkownikami nowego obiektu.

Kiedy patrzysz na markę Milanu, widzisz, gdzie powinna być Serie A, gdzie wszystkich 20 właścicieli powinno się znajdować. Widzisz obszar, który nie jest odpowiednio wykorzystywany, by zapewnić fanom największe wydarzenia. Fani powinni mieć dostęp do obiektu światowej klasy. Oceniamy różne lokalizacje pod kątem budowy nowego stadionu. W tym brany jest pod uwagę obszar w pobliżu San Siro, staramy się dowiedzieć, co jest możliwe. Ściśle współpracujemy z urzędem miasta i regionem Lombardii – powiedział Gerry Cardinale. – Jestem zwolennikiem niezależności. W tej chwili nie ma jednak żadnej opcji, którą byśmy wykluczyli. Myślę jednak, że Inter myśli o swojej przyszłości, a my o swojej i szukamy najlepszego rozwiązania – dodał właściciel Milanu w kontekście rozstania dwóch mediolańskich klubów.

Jego zespół niebawem czeka kolejne wyzwanie w Serie A. Mistrzowie kraju zmierzą się na wyjeździe z Fiorentiną.

Zobacz też: Rewelacja sezonu. Na co stać Bolognę?

Fiorentina
AC Milan
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 4. marca 2023 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze