Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w meczu Serie A

Ferreri Caputi
Ferreri Caputi PressFocus

Maria Sole Ferrieri Caputi poprowadzi w najbliższy weekend mecz Sassuolo z Salernitaną, stając się pierwszą kobietą w historii, która sędziowała w spotkaniu w Serie A.

  • Ferrieri Caputi posędziuje w meczu Serie A
  • Kobieta będzie rozjemcą w meczu Sassuolo z Salernitaną
  • Będzie to pierwszy taki przypadek w historii

Ferrieri Caputi pierwszą kobietą w Serie A w roli arbitra głównego

31-letnia Ferrieri Caputi została mianowana przez władze Serie A na arbitra głównego tych rozgrywek przed sezonem 2022-23, a w niedzielę zaliczy swój debiut. Wcześniej, w grudniu miała okazję sędziować między innymi w meczu Pucharu Włoch, w którym występujące w Serie B Cagliari mierzyło się z Cittadellą.

Ferrieri Caputi sędziowała mecze regionalne do 2015 roku, zanim zaczęła awansować w systemie krajowym, zaczynając od Serie D, czyli czwartej ligi włoskiej. Podąża śladami mężczyzn, którzy zdominowali to środowisko i ma aspirację, by stać się arbitrem międzynarodowym.

Francuzka Stephanie Frappart przeszła do historii Ligi Mistrzów, kiedy została pierwszą kobietą, która sędziowała mecz w tych rozgrywkach, a także była pierwszą kobietą prowadzącą spotkanie we francuskiej Ligue 1.

Niemka Bibiana Steinhaus, która obecnie jest na emeryturze, była pierwszą kobietą sędziującą mecz Bundesligi, a w tym sezonie Natalie Aspinall została trzecią kobietą sędziującą w Premier League, po Wendy Toms i Sian Massey-Ellis.

Zobacz również: Ronaldo mógł wrócić do Serie A latem

Komentarze