Capello: Manolas mógłby zastąpić Chielliniego

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. Grzegorz Wajda

Fabio Capello udzielił ostatnio obszernego wywiadu dla dziennikarzy związanych z La Gazzetta dello Sport. Dużo miejsca poświęcił tam Starej Damie.

Czytaj dalej…

Były trener Juventusu podzielił się m.in. swoją opinią na temat nowego trenera, a także poradził włodarzom turyńskiej drużyn transfer Manolasa.

– Sarriemu przydałby się w Juve jakiś nowy obrońcy, który mógłby w przyszłości zastąpić Chielinniego. Chodzi o kogoś na najwyższym poziomie. W tym momencie, w Serie A, kimś takim jest Manolas, ale nie wiem czy Stara Dama sprowadzi go do siebie – zaczął.

– Przede wszystkim dlatego, że Juventus chciałby postawić na kogoś z Włoch. To zrozumiała strategia, ze woleliby kogoś związanego z reprezentacją – dodał.

– W Juventusie jest kilku zawodników, którzy nie są bardzo medialni, ale uważam ich za świetnych piłkarzy. Kimś takim jest Emre Can czy Bentancur. Bardzo ich lubię. Dybalę też uważam za świetnego zawodnika. Ramsey? To była po prostu dobra okazja – podsumował Capello.

Fabio Capello opiekował się Juventusem w latach 2004-2006. Przez sześć sezonów (1970-1976) był on także zawodnikiem Starej Damy.

Komentarze