Cannavaro: Tylko Messi dałby mistrzostwo Napoli

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Legendarny włoski obrońca, Fabio Cannavaro wypowiedział się ostatnio o szansach włoskich zespołów w międzynarodowych rozgrywkach. Trener Guangzhou Evergrande uważa, że zarówno Juventus i Napoli mają wszystko aby wygrać w Europie. Zaznacza jednak, że w Serie A zwycięzca jest znany już od początku sezonu.

Czytaj dalej…

Zdobywca nagrody Ballon d’Or i Pucharu Świata miał przyjemność grać zarówno w swoim rodzinnym klubie Napoli, jak i w Juventusie, a obecnie kontynuuje swoją karierę jako trener w Chinach.

– Marzę o tym, żeby Juventus wygrał w tym sezonie Ligę Mistrzów, a z kolei Napoli zwyciężyło w Lidze Europy. To byłoby wspaniałe dla całego włoskiego futbolu – powiedział Fabio Cannavaro.

– W czasach młodości grałem w Parmie, która reprezentowała ostatni włoski klub, który wygrał w starym Pucharze UEFA i dlatego nie mogę zrozumieć, czemu nasze zespoły nie prezentują się w tych rozgrywkach tak jak powinny. Przecież kiedyś dominowaliśmy te zawody – skomentował były włoski obrońca.

– Mam nadzieję, że w tym sezonie to się zmieni. Napoli ma wszystko, aby zabrać to trofeum do domu. Oby to był początek lepszych czasów dla włoskich klubów w międzynarodowych rozgrywkach – dodał.

Na ratunek Leo Messi?

– Uważam, że prędzej Neapol wygra w Lidze Europy niż w Serie A. Jedynym sposobem, aby udało im się przegonić Juventus we Włoszech jest zakontraktowanie Lionela Messiego. W tym momencie nie widzę innego sposobu na pokonanie Starej Damy. No chyba, że Juventus podaruje komuś Scudetto – zakończył Fabio Cannavaro.

Komentarze