Cannavaro potencjalnym następcą Manciniego

Fabio Cannavaro
Fabio Cannavaro PressFocus

Po odpadnięciu z baraży o Mistrzostwa Świata przyszłość Roberto Manciniego w roli selekcjonera reprezentacji Włoch stoi pod znakiem zapytania. W przypadku dymisji 57-latka faworytem do objęcia jego posady ma być Fabio Cannavaro.

  • Szef FIGC Gabriele Gravina potwierdził, że nie zamierza zwalniać Manciniego
  • Mimo to spekuluje się, że szkoleniowiec reprezentacji Włoch może podać się do dymisji
  • Głównym kandydatem do zastąpienia Manciniego ma być Fabio Cannavaro

Italia z nowym selekcjonerem?

Kontrakt Roberto Manciniego wygasa dopiero w czerwcu 2026 roku. Szef włoskiej federacji FIGC Gabriele Gravina przyznał, że porażka z Macedonią Północną nie wpłynie na pozycję trenera, a przyszłość Manciniego w reprezentacji zależy wyłącznie od niego samego. Włoskie media nie wykluczają jednak, że selekcjoner poda się w najbliższym czasie do dymisji. We wtorek Italia rozegra mecz z Turcją, po którym 57-latek może ogłosić swoją decyzję.

W takim przypadku Włosi będą musieli szukać jego następcy. W tej chwili głównym kandydatem wydaje się być Fabio Cannavaro, który jeszcze niedawno łączony był z reprezentacją Polski. Dyrektorem technicznym Squadra Azzurra mógłby za to zostać Marcello Lippi.

W dotychczasowej karierze trenerskiej Cannavaro prowadził głównie drużyny chińskie. W sezonie 2018/19 zdobył mistrzostwo Chin z Guangzhou Evergrande. Od sierpnia 2021 roku pozostaje bez pracy.

Czytaj także: Mistrzowie Europy nie zagrają na Mundialu!

Komentarze